Naga MarketsCena Bitcoina wzrosła od doków z marca 2020 roku o ponad 1 250 proc. z 3 850 dolarów aż powyżej 52 000 dolarów (choć w skrajnym momencie przekraczała ona nawet 58 tysięcy dolarów). Tak znaczna aprecjacja sprawiała, że część osób sceptycznie pochodzących do rynku kryptowalut nagle zmieniła zdanie na ich temat. Wciąż pozostają jednak i tacy, który uważają, że Bitcoin jest zagrożeniem dla ludzi, którzy go kupują, a jego kurs spadnie do zera.

Złoto jest martwe, ruszaj dalej Schiff

Jednym ze znanych sceptyków Bitcoina jest Peter Schiff. Uważa on bowiem, że BTC to największa bańka. W obronie najstarszej z walut wirtualnych przed amerykańskim ekonomistą, prezesem Euro Pacific Capital stanął już w lutym br. Elon Musk. Na początku marca dołączył do niego również znany miliarder i inwestor Mark Cuban, który zaproponował Schoffowi, by ten nie był tak ślepo zapatrzony jedynie w złoto.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) mają moc sprawczą. To technologie – przyznał Mark Cuban ostrzegając Petera Schiffa, że złoto umrze jako magazyn wartości. W jego ocenie, to co widzimy dziś, to tylko koncepcje, które w miarę rozwoju technologii będą stawały się coraz lepsze, tańsze, szybsze. Ponadto pojawić mają się nowe zastosowania, a złoto nigdy się nie zmieni.

Mimo to, zanan ekonomista uważa, że firmy z Wall Street są głupie. Jego zdaniem popełniają one bowiem błąd kupując BTC.

“BTC/Eth to technologie, które mogą uczynić cię bankierem, pozwalają na wymianę wartości bez tarcia i są rozszerzalne na nieograniczony zakres zastosowań biz i osobistych”.
Kontynuując, wydał surowy werdykt na temat przyszłości złota.

Peter Schiff anty-wskaźnikiem BTC

Podczas gdy wiele osób żartuje, że wpisy Petera Schiffa na Twitterze służą jako wskaźnik dna cen Bitcoina, jeden z traderów ujawnił narzędzie handlowe domowej roboty, które spędziło rok wykonując transakcje oparte wyłącznie na aktywności Schiffa w mediach społecznościowych.

– Od maja algorytm wykonałby 203 transakcje, osiągając annualizowany zwrot na poziomie ~1000% – wskazał Sam Baker, student Boston College dodając, że 65% transakcji jest zyskownych ze średnim zwrotem 3%.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCognor pozytywnie zaskoczył wynikami. BM mBanku podtrzymuje wycenę 2,89 zł
Następny artykułUSDCAD – objęcie hossy może zwiastować korektę – 03.03.2021
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here