Naga MarketsPeter Schiff - prezes Euro Pacific Capital twierdzi, że złoto ma szanse na powrót do trendu wzrostowego. Oczekiwany przez Schiffa poziom to 5 000 USD za uncję złotego kruszcu. |źródło: www.marketwatch.comPeter Schiff ponownie broni złota i atakuje BTC. Uważa, że kruszec jest „trudniejszy do konfiskaty” niż bitcoin, a jednocześnie prostszy w transporcie.

  • Peter Schiff ponownie wygłasza kontrowersyjne opinie dot. BTC.
  • W jego odczuciu złoto jest trudniej skonfiskować niż kryptowalutę.

Peter Schiff: złoto trudniej przejąć niż BTC

W tweecie z 29 lipca Schiff stwierdził, że łatwiej jest przenieść i zachować złoto, niż zrobić to samo z BTC.

 

Złoto jest całkowicie przenośne i trudniejsze do skonfiskowania niż bitcoin – napisał Schiff.

Oczywiście komentarz wywołał kontrowersje. Oprócz tego, że złoto jest nieporęczne, a przez to trudniejsze w transporcie, nie jest wcale takie proste do przechowywania. Jak zauważył Saifedean Ammous w swojej popularnej książce „The Bitcoin Standard”, rządowa konfiskata złota w USA, która miała miejsce w 1 poł. XX wieku, pokazała, jak łatwo stracić złote monety czy sztabki.

Zresztą na tweet Schiffa odpowiedział Robert Breedlove, dyrektor generalny Parallax Digital, zręcznie obalając mit powtórzony przez inwestora z rynku kruszców.

Dosłownie każdy istniejący dolar amerykański jest echem skonfiskowanego złota – napisał.

Kursy złota i BTC

Warto jednak dodać, że inwestowanie w złoto może być dobrym uzupełnieniem do inwestycji w BTC czy inne kryptowaluty i na odwrót. Stąd niechęć Schiffa do BTC jest dość zaskakująca. Tym bardziej, że parokrotnie pokazał on, że nie do końca rozumie ideę i technologię kryptowaluty, więc nie powinien zabierać głosu w tej sprawie.

Dziś za 1 BTC na rynku płaci się jednak już aż ponad 11 000 USD, czyli ponad 2 proc. więcej w skali 24 h. Złoto także znajduje się niemal na swoich historycznych maksimach. W obu przypadkach można zaryzykować stwierdzenie, że to efekt dodruku dolarów w USA i ogólnie polityki władz dot. walki z kryzysem.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here