Naga MarketsPeter Schiff - prezes Euro Pacific Capital twierdzi, że złoto ma szanse na powrót do trendu wzrostowego. Oczekiwany przez Schiffa poziom to 5 000 USD za uncję złotego kruszcu. |źródło: www.marketwatch.comAtak hakerski na Twittera nadal wzbudza ogromne emocje. Zwłaszcza, że jest powiązany z BTC. Peter Schiff zastanawia się, czy wydarzanie jest zwiastunem upadku bitcoina.

  • Kontrowersje dot. ataku na Twittera są wykorzystywane przez przeciwników BTC.
  • Peter Schiff twierdzi, że to preludium do upadku kryptowaluty.

Peter Schiff: to wstęp do zhakowania bitcoina

Peter Schiff zastanawia się, czy dzisiejsze zhakowanie najważniejszych profili na Twitterze jest „zwiastunem zhakowania samego bitcoina”.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tweecie z 16 lipca Schiff napisał, że zhakowane profile na Twitterze były wykorzystywane do promowania oszustwa związanego z bitcoinem, sugerując ponadto, że może to być wstępem do włamania się do sieci samej kryptowaluty.

 

Wstęp do ataku na sieć BTC?

Pavel Luptak – współzałożyciel czeskiego Parallel Polis i Hackers Congress Prague – powiedział Cointelegraph, że hack na Twitterze i możliwość włamania się do sieci bitcoin nie mają żadnego związku. Dodał, że “jest to przede wszystkim duży problem dot. reputacji Twittera, który nie jest w stanie chronić kont użytkowników ”.

Jak zauważył Luptak, bitcoin został co prawda wykorzystany przez hakerów, ale tylko jako coś, co chcieli oni wyłudzić od twitterowiczów. Przypomniejmy, że przestępcy opublikowali na przejętych kontach posty z linkiem do strony fundacji, która rzekomo rozdaje BTC. Należało wysłać im np. 1 BTC, a obiecywali, że w odpowiedzi odeślą 1 BTC. Było to naiwne oszustwo.

Luptak powiedział jednak mediom, że nadal nic to nie znaczy i nie uważa, że jest to preludium do zhakowania sieci BTC.

Trzeba wiedzieć, że większość oszustów w historii dot. pieniędzy fiducjarnych. […] To nie jest problem bitcoina; do oszustw można używać dowolnej waluty – dodał.

Z kolei sam Schiff ponownie się skompromitował i pokazał, że nie rozumie działania BTC. Do zhakowania sieci kryptowaluty konieczna byłaby wręcz niewyobrażalna moc sieci. Wątpliwe, by ktoś nią dziś dysponował i jednocześnie chciałby atakować BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here