Naga MarketsPeter SchiffCzy Peter Schiff skrycie kocha się w bitcoinie i po cichu wspiera kryptowaluty, mimo tego, że publicznie je atakuje? CEO Binance nie idzie tak daleko, ale jest zdania, że krytyka słynnego inwestora powoduje inne efekty, niż on sam by chyba chciał.

tweecie z 25 stycznia Changpeng Zhao (czyli „CZ”) stwierdził, że Peter Schiff  “świetnie sobie radzi, promując bitcoiny. Prawdopodobnie nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że biorąc pod uwagę jego nielogiczne rozumowanie, większość ludzi zrobi coś zupełnie przeciwnego do tego, co in sam mówi”. Uważa, że środowisko kryptowalut potrzebuje “więcej takich ‘negatywnych’ głosów”.

Peter Schiff nie zna się na bitcoinie

Peter Schiff atakuje od dawna kryptowaluty. Przez pewien czas podawał jednak w swojej walce racjonalne argumenty. Uważał, że nie powinno określać się BTC mianem bezpiecznej przystani, bowiem tym są głównie kruszce – zwłaszcza złoto. Zresztą on sam jest nierzadko krytykowany za swój upór w kwestii inwestowania. Jest fanem złota, ale – zdaniem niektórych inwestorów – wiele przez to traci, bowiem nie zauważa innych dobrych okazji inwestycyjnych.

W 2019 r. społeczność kryptowalut obdarowała go 0,21 BTC. Akcja miała przekonać go do cyfrowej waluty. Niedawno Schiff ogłosił jednak, że stracił dostęp do tych środków. Okazało się jednak, że po prostu pomylił PIN z hasłem do portfela na cyfrowe aktywa.

„Błąd pokazuje, że nie mam kwalifikacji do udzielania porad na temat bitcoinów, ponieważ nie znam różnicy między PIN-em a hasłem”

– przyznał sam Peter Schiff. Tym samym pokazał on, że to nie z bitcoinem jest coś nie tak, ale on sam nie posiada wiedzy na temat kryptowaluty i jej technologii.

Edukacja, głupcze!

Jego przykład pokazuje jednak, że przed społecznością BTC jest wielkie wyzwanie. Musi ono edukować zwłaszcza osoby starszej daty, by te zrozumiały, jak korzystać z kryptowalut w taki sposób, by ich nie stracić.

Inna sprawa, że jeśli to się powiedzie, nawet sceptycy pokroju Schiffa mogą przekonać się do bitcoina i jego pochodnych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here