Naga MarketsPeter SchiffPeter Schiff uważa, że ​​spadek ceny bitcoina do 10 000 USD wskazuje na bessę na rynku kryptowalut.

  • Schiff nadal uważa, że BTC będzie traciło na wartości. 
  • Jest zdania, że dowodem na powyższe jest spadek ceny BTC do 10 000 USD.

Peter Schiff, czyli facet, który nie lubi bitcoina

Peter Schiff często atakuje bitcoina. Podczas niedawnej wymiany zdać na Twitterze z Tylerem Winklevossem napisał, że to nie koniec spadków na wykresie BTC.

Im bardziej testowany jest poziom wsparcia 10 000 [USD], tym jest słabszy – twierdzi Schiff.

Jednak użytkownik Twittera, Sharkybit, zarzucił Schiffowi, że 5 lipca napisał, że ​​cena bitcoina spadnie wraz ze wzrostem kursu złota.

– Miałem rację co do złota, ale myliłem się w kwestii bitcoina – powiedział Schiff. Dodał, że kryptowaluta “zdołała przebić się przez opór i dolecieć do 12 000 USD”. Jego zdaniem stało się jednak tylko dlatego, że Grayscale wystartowało z dużą kampanią promującą kryptowaluty.

BTC a złoto

Według Skew Analytics miesięczna korelacja między złotem a bitcoinem osiągnęła rekordowy poziom 68 proc. na początku sierpnia. W chwili pisania tego tekstu cena złota wynosi 1 936 USD za uncję, spadając tylko o ok. 7 proc. od osiągnięcia rekordowego poziomu 2 089 USD 6 sierpnia.

Chociaż bitcoin w tej chwili nie jest już silnie skorelowany ze złotem, aktywo to może nadal stać się cyfrowym złotem w 2020 r., biorąc pod uwagę wcześniejsze korelacje cenowe i trendy na rynku kontraktów terminowych. Według Skew, złoto ma zwrot od początku roku na poziomie 27,22 proc., podczas gdy bitcoin 42,36 proc.

Dziś za 1 BTC na rynku płaci się 10 122 USD, czyli niemal tyle samo co 24 h temu. Z kolei za 1 ETH trzeba uiścić 342 USD, co przekłada się na wzrost o ok. 4,5 proc. w skali doby. Nie jest jasne, który kierunek na wykresie kursy kryptowalut obiorą w najbliższym okresie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here