Naga MarketsPeter SchiffMimo, że od powstania najstarszej z kryptowalut minęło już ponad 11 lat, to aktywa cyfrowe w dalszym ciągu nie stały się powszechnie wykorzystywanymi środkami płatności. Powodem takiego stanu rzeczy może być m.in. fakt, iż wymuszają one na użytkownikach konieczność dbania o bezpieczeństwo własnych środków. W przeciwieństwie do tradycyjnego systemu finansowego, posiadacze kryptowalut muszą sami zadbać o bezpieczeństwo swoich haseł, gdyż ich utrata wiąże się często z bezpowrotną utratą dostępu do wszystkich środków. W dość brutalny sposób przekonał się o tym Peter Schiff. 


Przewidywał kryzys, ten dopadł go szybciej niż myślał

Weteran rynku akcyjnego, który znany jest ze swojego negatywnego nastawienia do obecnego cyklu koniunkturalnego oraz prognozowania kolejnego, wielkiego kryzysu, który ma czaić się tuż za rogiem przyznał publicznie, że stracił dostęp do swojego portfela kryptowalutowego.

Portfele kryptowalutowe nie wybaczają jednak błędu jakim jest utrata haseł. Biorąc pod uwagę, że nie są one przechowywane na żadnych serwerach, nie ma możliwości, by zgłosić się do kogokolwiek, kto zresetuje nasze hasło i przywróci dostęp do portfela. W związku z tym, wszystkie środki, które Peter Schiff trzymał na swoim portfelu zostały delikatnie mówiąc zamrożone, choć w praktyce istnieje spore prawdopodobieństwo, iż zostały one bezpowrotnie utracone.

By móc odzyskać dostęp do przechowywanych tam środków musiałby on bowiem przypomnieć sobie hasło. Innym z rozwiązań jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu haseł, choć i to nie daje 100% gwarancji powodzenia.

Sam Schiff twierdzi jednak, że próbując zalogować się do portfela używa właściwego hasła, chociaż sam portfel odmawia jego odblokowania.

Rozgoryczony zaistniała sytuacją, Schiff uznał, że BTC nie jest przyjazne dla użytkowników. Przyznał także, że posiadanie Bitcoina było złym pomysłem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKursy funta, dolara i euro oczekują na odczyty PMI. Na rynki wróci zmienność?
Następny artykułKorea Płd. rozważa nałożenie 20% podatku dochodowego od kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here