Naga MarketsPeter Schiff - prezes Euro Pacific Capital twierdzi, że złoto ma szanse na powrót do trendu wzrostowego. Oczekiwany przez Schiffa poziom to 5 000 USD za uncję złotego kruszcu. |źródło: www.marketwatch.comChociaż posiadacze bitcoinów często opisują swoje ulubione aktywo jako magazyn wartości, zwolennik złota Peter Schiff powiedział, że tego typu inwestorzy w rzeczywistości nie szukają czegoś do przechowywania swojego bogactwa, a zamiast tego chcą zarobić na trzymaniu BTC.

  • Schiff jest znanym krytykiem BTC.
  • Tym razem ponownie zanegował traktowanie kryptowaluty jako magazynu wartości.

Peter Schiff: bitcoin to żaden magazyn wartości

Znany entuzjasta złota, komentator rynku finansowego i krytyk BTC, Peter Schiff, powiedział, że posiadacze bitcoinów (BTC) tak naprawdę nie traktują tego aktywa jako magazynu wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Kupowanie złota jest sposobem na przechowywanie mojego bogactwastwierdził Schiff. Dodał, że to “przeciwieństwo trzymania go w dolarach lub innej walucie fiducjarnej”.Myślę, że kiedy ludzie kupują bitcoiny, tak naprawdę myślą o czymś innym – dodał.

Kupujący bitcoina chcą zysków

Branża kryptowalut i blockchaina często odnosi się do bitcoina jako magazynu wartości. Przez to BTC jest porównywane ze złotem. Jednak według Shiffa  inwestorzy kryptowalut w rzeczywistości myślą tylko o zysku, a nie o ochronie ich oszczędności przed inflacją.

Ludzie, którzy kupują bitcoina, nie szukają stabilności. Nie chcą utrzymać swojej siły nabywczej. Prawie każdy, z kim rozmawiam, kto interesuje się bitcoinem, myśli, że wzrośnie on do 50 000, 100 000, 1 000 000 dolarów – tłumaczy. – Myślą, że wzbogacą się na bitcoinie – dodał.

Ponoć inwestorzy z rynku złota nie myślą o zysku.

Nie mówię nikomu, że wzbogacę się na złocie, po prostu nie zbankrutuję za jego pomocą – wyjaśnił Schiff. – Zamierzam zachować swoje bogactwo, które inni ludzie stracą – dodał.

Oczywiście z kolei fani kryptowalut uważają inaczej. Sądzą najczęściej, że BTC pomoże im nie tylko przetrwać kryzys gospodarczy, który właśnie się zaczyna, zachować wartość nabywczą ich oszczędności, ale też zarobić. Kto będzie miał rację? Przekonamy się zapewne w ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here