Naga MarketsPeter Schiff
Peter Schiff gościem 140. TJS

Weteran rynku akcyjnego, Peter Schiff, który znany jest ze swojego negatywnego nastawienia do obecnego cyklu koniunkturalnego oraz prognoz kryzysu gospodarczego, które okazały się strzałem w dziesiątkę w 2018 roku, wziął udział w 140. odsłonie Trading Jam Session. Podczas wideokonferencji rozmowę z nim przeprowadził Jakub Mościcki.


Gospodarka USA musi upaść i pociągnąć za sobą dolara amerykańskiego

Schiff posiadający na swoim koncie dwie książki dotyczące funkcjonowania obecnych systemów finansowych jest doskonale znany ze swojego niedźwiedziego podejścia do obecnego cyklu koniunkturalnego i prognozowania kolejnego, wielkiego kryzysu, który ma czaić się tuż za rogiem.

Według Schiffa, który obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Euro Pacific Capital, rynek akcji zdecydowanie wygląda tak, jakby zmierzał w kierunku kolejnego niedźwiedziego trendu. “Spójrzmy na to co dzieje się obecnie, liczba wskazówek jest chyba wystarczająca. Rynek akcji spada, 40 procent indeksu S&P 500 jest już po niedźwiedziej stronie. Wystarczy przeanalizować dane dotyczące gospodarki: zasoby mieszkaniowe, finanse, sprzedaż detaliczna – to wszystko to samo, co działo się w 2007 r. i doprowadziło do wielkiego kryzysu” – mówił Schiff w październiku zeszłego roku.

Więcej na temat opinii kontrowersyjnego i z pewnością ciekawego eksperya z Wall Street można usłyszeć w nagraniu z 140. spotkania Trading Jam Session:

“W tym momencie moja rada dla inwestorów to pozbycie się aktywów denominowanych w dolarach. Dolar będzie największą ofiarą kolejnego kryzysu podobnie jak amerykańskich standard życia” – powiedział, dodając, że zagraniczne rynki akcji, zwłaszcza rynki wschodzące, obecnie przygnębione przez silnego dolara, odnotują wyraźny wzrost.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here