Naga MarketsPeter Schiff: bitcoin rośnie w wyniku manipulacjiPeter Schiff, słynny inwestor z rynku złota i jeden z wrogów BTC, twierdzi, że niedawny wzrost kursu kryptowaluty prawdopodobnie nie był spowodowany organicznym wzrostem popytu, ale manipulacją.

  • Schiff po raz kolejny atakuje BTC.
  • Uważa, że cena kryptowaluty jest manipulowana.
  • Społeczność BTC jest przeciwnego zdania.

Peter Schiff: cena BTC podlega manipulacjom

Schiff nie po raz pierwszy atakuje BTC. Teraz napisał, że wieloryby, czyli duzi gracze, manipulują rynkiem, ponieważ wiodąca kryptowaluta nie przyciąga tak na prawdę pieniędzy instytucjonalnych. W ten sposób chcą oni „utrzymać piramidę”.

Te artykuły również Cię zainteresują
To o tyle dziwne, że ostatnie słowa Schiffa stoją w kontrze z faktami, bowiem coraz większa liczba milionerów czy właśnie inwestorów instytucjonalnych przyznaje, że skupuje BTC.

Z drugiej strony mamy zaś informacje o Goldman Sachs. Bank w czasie swojej telekonferencji poradził swoim klientom, aby nie kupowali BTC, mówiąc, że decyzja o tym, by inwestować w aktywa cyfrowe, takie jak bitcoin, „nie ma realnego uzasadnienia inwestycyjnego”.

Po drugiej stronie lustra

Tak na prawdę dziś nie wiadomo już komu ufać. Społeczność kryptowalut podaje jednak nowe dane wskazujące na to, że Wall Street kupuje jednak bitcoiny i to z zawrotną prędkością.

Badacz rynku Kevin Rooke analizuje np. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), produkt inwestycyjny, którego fundamentem jest bitcoin i umożliwiający akredytowanym inwestorom uzyskanie ekspozycji na BTC bez posiadania aktywów bazowych.

Według Rooke’a, Grayscale kupuje bitcoiny i to na dużą skalę.

– Bitcoin Trust kupiło 18 910 bitcoinów od halvingu. (…) Wall Street chce bitcoina i nie obchodzi ich, co ma do powiedzenia Goldman Sachs – uważa.

Powyższe potwierdzają informację od Coinbase, Bitgo i Genesis Global Trading. Firmy też zauważają, że Wall Street wkracza w przestrzeń kryptowalut w przyspieszonym tempie, ponieważ liderzy branży obecnie ulepszają swoje platformy o funkcje dedykowane klientom instytucjonalnym.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here