Naga MarketsPeter SchiffCena Bitcoina (BTC) kontynuuje systematyczną deprecjację odkąd 12 lutego osiągnęła lokalny szczyt na poziomie 12500 USD. Wczoraj cyfrowy zasób wzrósł do 8150 USD, zanim napotkał na opór, co spowodowało powrót ceny do poziomu 7730 USD. Tymczasem Peter Schiff, weteran rynku akcyjnego, który znany jest ze swojego negatywnego nastawienia do obecnego cyklu koniunkturalnego oraz prognozowania kolejnego kryzysu uważa, że Bitcoin nie ma za wiele wspólnego z cyfrowym złotem. W jego ocenie ostatnia akcja cenowa potwierdza, iż BTC jest odwrotnie skorelowany z bezpiecznymi przystaniami.


Zobacz również: Cena BTC może wzrosnąć do 250 tys. USD – uważa Willy Woo

Bessa ogarnia rynki akcji, ale również Bitcoina?

Indeksy S&P 500 i Dow Jones poszły podobną trajektorią co Bitcoin. Wiele wskazuje na to, iż amerykańskie indeksy zachowują się w ostatnim czasie niemal identycznie co BTC, który do tej pory uznawany był za cyfrowe złoto.

Giełdy w USA nieco ostygły, gdy pojawiła się propozycja prezydenta Donalda Trumpa, aby wzmocnić amerykańską gospodarkę poprzez rozszerzenie funduszy pomocowych na kluczowe gałęzie przemysłu oraz wprowadzić podatek od wynagrodzeń, aby pomóc pracownikom dotkniętym negatywnym wpływem COVID-19 na biznes.

S&P 500 zakończył wtorkową sesję wzrostem 5,17%, a Dow odzyskał ponad połowę straty z 9 marca, zdobywając 1167 punktów. Co ciekawe, cena Bitcoina również podjęła drugą próbę wzrostu do poziomu 8000 USD, osiągając najwyższą wartość 7 965 USD w tym samym czasie, gdy w USA rynki zamknięte.

Nie wydaje mi się, abyśmy osiągnęli już minima, obecny czas jest niesamowicie niepewny. Na rynkach jest bardzo niestabilnie, a na razie dominuje trend spadkowy – oznajmił w wywiadzie dla CNBC ekonomista i dyrektor ekonomiczny Allianz Mohammed El-Erian.

El-Erian wielokrotnie ostrzegał inwestorów przed kupowaniem „spadających noży” występujących obecnie na rynku oraz przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i Stanach Zjednoczonych, co wyraźnie negatywnie wpływa na nastroje inwestorów.

W momencie pisania artykułu kontrakty futures na Dow spadły o ponad 450 punktów, a kontrakty S&P 500 spadły o 2%, co sugeruje, że środowe otwarcie wywoła kolejny gwałtowny spadek rynków.

Bitcoin kontra złoto

Bitcoin BTC coinInwestorzy kryptowalutowi, uznając, że Bitcoin działa jak magazyn wartości i w ten sposób zabezpieczają się przed tradycyjną zmiennością rynku, obserwują uważnie, jak radzi sobie podczas bieżącej przeceny na rynkach.

Przez ostatnie dwa tygodnie BTC był dodatnio skorelowany z działaniami cenowymi rynków akcji, ale dane z Skew pokazują, że zwroty z Bitcoina wciąż wynoszą +9,45% w 2020 r., podczas gdy S&P 500 spadł o 10,79%.

Dla tych, którzy uważają, że Bitcoin jest „cyfrowym złotem”, dane pokazują, że dwa aktywa nie są zsynchronizowane w miesięcznej ramie czasowej, choć zarówno Bitcoin, jak i złoto wzrosły o 9,45% i 8,82% w 2020 r.

Nic dziwnego, że zagorzały krytyk Bitcoina, Peter Schiff wykorzystał niedawną jego słabość, tweetując:

Bitcoin nie jest już niezależnym zasobem. Jest pozytywnie skorelowany z aktywami obarczonymi ryzykiem, takimi jak akcje, i negatywnie skorelowany z aktywami bezpiecznej przystani, takimi jak złoto. Kiedy aktywa na ryzyko spadają, Bitcoin spada. Ale kiedy aktywa na ryzyko rosną, Bitcoin rośnie. Nie ma żadnej wartości!  – podsumował.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitoina spada piątą sesję z rzędu

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty po dotarciu do poziomu 10500 USD i ustanowieniu tegorocznego szczytu systematycznie spadają. Ostatni impuls spadkowy trwa już piątą sesję z rzędu i pozwolił na zmniejszenie ceny z poziomu 9200 USD do 7600 USD w poniedziałek. Przebicie tego minimum otworzy drogę do lokalnego poziomu 7300 USD z celem na dołek 6500 USD. Z drugiej strony dopiero ponowny wzrost powyżej 9000 USD wyhamowałby presję sprzedających.

Zobacz również: Bitcoin w środę powinien podbić do poziom 8100 dolarów, prognozuje Maksymilian Bączkowski

Kurs BTCUSD na interwale D1, tradingviewcom
Kurs BTCUSD na interwale D1, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here