Naga MarketsBitcoin i złoto są „zbyt spekulacyjne” i lepiej zaufać rządowi – twierdzi Peter Mallouk, prezes i dyrektor ds. inwestycji w Creative Planning. Wcześniej mówił, że BTC grozi „nieuchronna spirala śmierci”.

  • Peter Mallouk jest zdania, że inwestowanie w BTC i złoto nie jest dobrym pomysłem. 
  • Uważa, że lepiej kupować akcje i obligacje.

Peter Mallouk: nie kupuj BTC

W rozmowie z CNBC 21 maja Peter Mallouk, prezes i dyrektor ds. inwestycji w firmie Creative Planning, stwierdził, że akcje i obligacje są lepsze niż bitcoin, a nawet złoto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie trzeba wchodzić w świat spekulacji –  powiedział.

Dalej pokazał, że chyba nazbyt ufa politykom.

Jeśli pożyczasz pieniądze firmie lub rządowi, ta firma lub rząd obiecuje ci je spłacić – kontynuował. – Nie różni się niczym od pożyczania pieniędzy swojemu bratu – mam nadzieję, że twój brat jest naprawdę stabilny ekonomicznie, pożyczasz mu pieniądze, on cię spłaci – dodał.

Bankructwa krajów

Tyle że Mallouk nie bierze pod uwagę wielu czynników. Przykładowo niektóre państwa emitują już obligacje z ujemnym oprocentowaniem. Do tego każdy kraj też może zbankrutować i przestać spłacać wierzycieli.

Zresztą współzałożyciel giełdy Gemini, Tyler Winklevoss, alarmuje o rządowych strategiach zakupu złota. Bank Anglii blokujący dostęp do rezerw Wenezueli „może spowodować, że niektóre rządy ponownie zastanowią się nad swoją strategią złota”, argumentował w czwartek.

Tymczasem Mallouk jest przekonany, że to bitcoin – którego nie da się zablokować – zawiedzie…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here