Naga MarketsZnany inwestor i analityk, Peter Brandt, zaczął krytykować topowego stablecoina – Tethera. Nazywa coina „kolejną walutą fiducjarną” i przewiduje, że ostatecznie doprowadzi on do załamania na rynku kryptowalut.

  • Brandt krytykuje Tethera. Jest zdania, że to “kolejna waluta fiat”.
  • Jest zdania, że stablecoin doprowadzi do krachu na kryptowalutach.

Peter Brandt atakuje USDT

Tweet Brandta był odpowiedzią na wykres opublikowany przez popularnego użytkownika na Twitterze Silver Watchdoga, w którym porównał on wzrost kapitalizacji rynkowej Tethera do całkowitego wolumenu kryptowalut. Silver Watchdog ostrzegł, że gwałtowny wzrost podaży USDT w obiegu doprowadzi w końcu do załamania rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brandt już wcześniej wypowiadał się na temat Tethera i krytykował projekt.

To tylko nowa waluta fiat?

Czy faktycznie Tether to nowa wersja waluty fiat? Niestety krytyka Brandta ma pewne podstawy. Przede wszystkim inwestor zauważył, że fani kryptowalut, którzy walczą z fiatami, jednocześnie wspierając stablecoina, są chyba dość naiwni. Tether jest niemal stale dodrukowywany przez co mocno kojarzy się z walutami banków centralnych (zwłaszcza w ostatnim czasie).

Brandt przypomniał również handlowcom kryptowalut, że wymiana kryptowalut na USDT nie jest drogą do ucieczki od podatków, czyniąc proces jeszcze bardziej podobnym do tego z rynku fiatów.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here