Naga MarketsPeter Brandt: to nie czas na inwestowanie w kryptowaluty
Peter Brandt

Znany inwestor Peter Brandt mówi, że nie skupuje teraz kryptowalut. Woli tradycyjne inwestycje. – Jeśli chodzi o wybór między blockchainem a bardziej tradycyjnymi inwestycjami, trawa może być bardziej zielona na giełdzie – powiedział.

  • Brandt twierdzi, że inwestowanie dziś w kryptowaluty to zły pomysł.
  • Uważa, że tradycyjne aktywa dadzą lepiej zarobić.

Peter Brandt stawia na stare rynki

Brandt twierdzi, że “w tej chwili (…) możliwości [zysku] są większe na rynku akcji niż na rynku kryptowalut”. Stwierdził to 9 września w rozmowie z Cointelegraph.

Wyjaśnił jednak, że bliżej mu do dolarów niż BTC, także pod kątem psychologicznym.

Należę do pokolenia, które określa wartość netto w dolarach amerykańskich – powiedział Brandt, wskazując USD jako swoją standardową metodę przechowywania oszczędności. – Dla młodszego pokolenia walutą bazową jest bitcoin – dodał.

Trzymał się jednak swojej wersji: teraz trzeba kupować BTC, a nie akcje.

Widzę obecnie większe możliwości [osiągania zysków] w akcjach – nie w szerokim rynku, ale w wybranych akcjach – i mniejsze w kryptowalutach – spuentował.

Bitcoin, tylko bitcoin…

Brandt ma rację. Na rynku są już inwestorzy kryptowalut, którzy przechowują oszczędności w bitcoinie, a wszelkie zyski konwertują też na BTC. Nie na dolara. Znaczna część tej branży postrzega BTC  jako zabezpieczenie lub magazyn wartości.

Zresztą nawet Jim Cramer, gospodarz Mad Money, prognozuje zmianę pokoleniową w zakresie inwestowania.

– Myślę, że moje dzieci, kiedy otrzymają po mnie spadek, nie będą czuły się dobrze ze złotem, ale będą czuły się komfortowo z kryptowalutami – powiedział Cramer w rozmowie ze współzałożycielem Morgan Creek Digital Anthony’m Pompliano w nowym odcinku swojego podcastu. – Muszę zacząć zdawać sobie sprawę, że być może używam maszyny do pisania – dodał myśląc o kruszcu.

Może więc Brandt nie inwestuje w BTC tylko temu, że nie czuje potencjału kryptowalut?

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here