Naga MarketsWyniki cotygodniowego sondażu przeprowadzanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – Indeksu Nastrojów Inwestorów pokazują, że odsetek inwestorów spodziewających się w ciągu sześciu miesięcy trendu wzrostowego na GPW spadł o 6 punktów procentowych do 37,9%. Odsetek respondentów oczekujących trendu spadkowego wzrósł o 1,4 punktu procentowego i wyniósł 44,4%.

Poniżej dokładne wyniki sondażu Indeks Nastrojów Inwestorów (INI) za tydzień zakończony 26 października 2017 r.

Inwestorzy oczekujący w ciągu najbliższych 6 miesięcy trendu:

  • wzrostowego (byki): 37,9% (spadek 0 6 punktów procentowych),
  • bocznego (neutralni): 17,7% (wzrost o 4,6 punktów procentowych),
  • spadkowego (niedźwiedzie): 44,4% (wzrost o 1,4 punktów procentowych).

W badaniu bierze udział ponad 350 inwestorów tygodniowo. Pełne informacje o badaniu znajdują się na www.sii.org.pl/ini. Od dwóch tygodni indeks WIG20 traci na wartości. Jeszcze chwilę temu byliśmy na wieloletnich oporach, a teraz musimy się bronić przed pogłębieniem spadku. Kurs WIG20 znajduje się obecnie na ważnych wsparciach (okolice poziomu 2450 pkt). Obrona tych poziomów mogłaby doprowadzić do rozwinięcia kolejnego ruchu wzrostowego.

Jeszcze gorsza sytuacja prezentuje się na indeksie sWIG80 jak i na wielu spółkach wchodzących w jego skład. Na części walorów jesteśmy świadkami paniki, a takie zachowaniu może być znakiem, że znajdujemy się w dołku/przesileniu. Z kontrariańskiego punktu widzenia, spadek udziału optymistów może być nadzieją dla sektora byków. Czy najbliższe dni przyniosą długo upragnione wzrosty? Przekonamy się już niebawem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here