Naga Marketsflaga USAPeso argentyńskie wzrosło we wtorek, napompowane przez handlowców z Wall Street, dopingujących kontrolę kapitału prezydenta Mauricio Macri, która ma na celu ochronę oblężonej waluty. Jednocześnie Donald Trump ostrzegł Chiny, że negocjacje handlowe będą dużo trudniejsze z nim jako prezydentem USA na drugą kadencję czyli po wyborach w listopadzie 2020. Na froncie polityki pieniężnej jeden z prezesów lokalnego oddziału Rezerwy Federalnej (FED) stwierdził, że powinna wykorzystać swoje posiedzenie za dwa tygodnie, aby agresywnie obniżyć stopy procentowe.

Szczegóły w środowej odsłonie programu Today in USA prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego.


Argentyńskie peso odbija od dołków o 5%

„Bank centralny interweniował w celu wsparcia peso po południu, sprzedając dolary z rezerw. Bank, który odmówił komentarza, interweniował w przeszłości, sprzedając prawie miliard dolarów w drugiej połowie ubiegłego tygodnia. Odbicie waluty przynosi Macri pewną ulgę, po tym, jak szok w wyniku wyborów w ubiegłym miesiącu wywołał ostry krach w krajowych obligacjach, akcjach i peso, które straciły około 26% wartości w stosunku do dolara w samym sierpniu” – wyjaśnia Kasowski.

Pomimo chwilowego odbicia wywołanego interwencją banku, wykres sugeruje, że rozluźnienie może być jedynie czasowe.  Notowania nadal przesuwają się w okolicy wielomiesięcznych dołków, a sierpniowe spadki były najsilniejszymi od sierpnia 2018.

Trump straszy Chiny, a rynek czeka na to co zrobi FED

Donald Trump pogłębia to obawy rynku, że trwające spory handlowe między Stanami Zjednoczonymi a Chinami mogą wywołać recesję w USA. „Trump, ignorując ostatnie negatywne dane gospodarcze z USA, powiedział w poście na Twitterze, że Stany Zjednoczone „radzą sobie bardzo dobrze w naszych negocjacjach z Chinami” – tłumaczy Kasowski.

W momencie gdy prezydent nie pozwala, aby ludzie zapomnieli o wojnie handlowej, w świecie lokalnej polityki pieniężnej również zaognia się konflikt. W momencie gdy James Bullard wzywa do cięcia stóp, Rosengren stoi w opozycji i twierdzi, że nie ma takiej potrzeby.

„To kolejna wymiana zdań po rozpoczęciu otwartego pojedynku prezesa z St. Louis Fed – Jamesa Bullarda, który wezwał do obniżki stóp procentowych o pół punktu procentowego, oraz prezesa FED-u z Bostonu Erica Rosengrena, który nie widział natychmiastowej potrzeby żadnego ruchu. Chociaż Powell powiedział, że Fed będzie działał „odpowiednio”, aby utrzymać wzrost gospodarczy, wśród jego osób ustalających stopy procentowe nie ma pewności co do tego, co w praktyce oznacza to słowo” – podsumowuje redaktor Comparic24.tv.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here