Naga MarketsWIG20: Perspektywy zainteresowania polską giełdą, ocenia były prezes GPWTym razem gościem audycji Piotra Gembarowskiego był Ludwik Sobolewski – były prezes GPW, z którym rozmawiano na temat polskiej giełdy. WIG20 kontynuuje impuls wzrostowy zwyżkując trzeci tydzień z rzędu. Jakie są warunki dalszego rozwoju GPW i w jakim stopniu polska giełda zależna jest od giełdy w USA? Więcej szczegółów w nagraniu!

  • Pandemia nie wpłynęła bezpośrednio na wzrost rachunków giełdowych
  • Niemal zerowe stopy procentowe nie będą miały istotnego wpływu na rynek
  • Banki komercyjne pod presją niskich wpływów
  • Obecny czas lepszy dla inwestorów czy spekulantów?

Wzrost zainteresowania GPW związany ze zmiennością

Pandemia sprawiła, że Polacy ruszyli na giełdę. Miesiąc temu liczba rachunków maklerskich ponownie wyraźnie wzrosła przekraczając 1,4 mln. Czy obecne perturbacje związane z shut-downem i rosnącym bezrobociem to już maksimum możliwości giełdy w kontekście liczby rachunków maklerskich?

Te artykuły również Cię zainteresują
To nie jest koniec wzrostu zainteresowania ze strony inwestorów indywidualnych. Pandemia nie była tego bezpośrednią przyczyną. Renesans zainteresowania giełdą nastąpił w wyniku tego co się działo na rynkach finansowych tj. krach w marcu oraz bardzo szybkie odbudowanie w ostatnich tygodniach. Ludzie dostrzegli możliwość zarobku na akcjach, ropie, walutach, Bitconie itp. – oznajmił Ludwik Sobolewski.

Trudne czasy uczą ludzi jednej rzeczy – nie ma czegoś takiego jak stały poziom wszystkiego. Wysoka zmienność na rynkach sprawiła, że niektórzy wrócili na rynek oraz przyciągnięci zostali nowi inwestorzy – dodał.

W ocenie gościa programu niedawna obniżka stóp procentowych przez NBP do niemal zera nie będzie miała istotnego wpływu na rynek.

Stopy procentowe są niskie od wielu lat. Lokaty bankowe są niemal nieoprocentowane, a to nie spowodowało migracji tych pieniędzy w kierunku giełdy w ostatnich latach – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here