Naga MarketsKurs dolara (DXY) wyznaczył nowy dołek. Perspektywy są "niezwykle niepewne", mówił szef Fed Jerome Powell
Jerome Powell, prezes FED

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ostrzegł, że tempo ożywienia gospodarczego w USA po pandemii koronawirusa zmniejszyło się w ostatnich miesiącach. Powiedział on także, iż perspektywa pozostaje „niezwykle niepewna” w związku z niedawnym wzrostem infekcji koronawirusem w całym kraju. Kurs dolara (DXY) próbuje odrabiać wczorajsze straty.

  • Wiadomości o szczepionkach są dobre w perspektywie średnioterminowej
  • Wciąż pozostaje dużo wyzwań i niepewności
  • Wiele zależy od utrzymania wirusa w ryzach

Koronawirus wciąż z ogromnym wpływem na gospodarkę

– Ostatnie wiadomości na temat szczepionek są bardzo pozytywne w perspektywie średnioterminowej. Na razie pozostają jednak znaczące wyzwania i niepewności, w tym czas, produkcja i dystrybucja oraz skuteczność w różnych grupach – mówił szef Fed podczas wtorkowego przesłuchania przed Senacką Komisją Bankową.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Strategia na Forex. Przykazanie I – posiadać strategię! Wiking zaprasza na webinar

– Jak podkreślaliśmy podczas całej pandemii, perspektywy dla gospodarki są niezwykle niepewne i będą w dużej mierze zależeć od powodzenia wysiłków zmierzających do utrzymania wirusa w ryzach – powiedział Powell.

Powtórzył, że bank centralny USA jest nadal przygotowany do wykorzystania wszystkich swoich narzędzi w celu wspierania gospodarki. W ciągu ostatnich czterech miesięcy Fed obniżył stopy procentowe prawie do zera i na tym poziomie obiecał utrzymać je przez najbliższe lata. Ponadto do gospodarki trafiło 2,8 biliona dolarów, czyli bezprecedensowa kwota. Bilans Fed wzrósł natomiast do niemal 7 bilionów dolarów.

Z kolei Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin mówił wypowiedział się na temat niewykorzystanych funduszy w wysokości 455 mld dolarów:
– Opierając się na ostatnich danych ekonomicznych, nadal wierzę, że ukierunkowany pakiet fiskalny jest najwłaściwszą reakcją federalną. Gorąco zachęcam Kongres do wykorzystania 455 miliardów dolarów niewykorzystanych funduszy z Ustawy CARES na uchwalenie dodatkowej ustawy przy wsparciu ponadpartyjnym. Administracja jest gotowa wesprzeć Kongres w tych wysiłkach, aby pomóc amerykańskim pracownikom i małym firmom, które nadal borykają się z negatywnym wpływem pandemii COVID-19.

fpmarkets

Dolar koryguje straty

Kurs dolara w indeksie DXY osunął się wczoraj o 0,61 proc. Dziś ustanowione zostały już nowe minima, po czym rynek zaczął korygować spadek.

Najbliższe kluczowe wsparcie, do którego może kierować się indeks dolara wypada w pobliżu poziomu 91,00. Opór pozostaje przy 92,18.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here