Naga MarketsKryptowaluty Bitcoin, Ethereum, RippleMinęło 10 lat odkąd twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto opublikował white paper dla najstarszej kryptowaluty, a globalna gospodarka od tego czasu już nigdy nie była taka sama. Bitcoin szczyci się teraz kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 112 miliardów dolarów, a jego dominacja utrzymuje się na poziomie większym niż 53%.

Ale jeśli zapytasz Nigela Greena, założyciela i dyrektora generalnego firmy doradczej deVere Group, która ma 10 miliardów dolarów w AUM, następne 10 lat będzie wyglądać zupełnie inaczej niż pierwsza dekada bitcoina. Green jest skłonny szybko przypisać bitcoinowi “krypto-rewolucję” mówiąc, że zmienił on raz na zawsze sposób, w jaki transferowane są pieniądze.

Perspektywa Greena może jednakże wzbudzać ambiwalentne odczucia. Oczekuje on bowiem, że “wpływ i dominacja sektora kryptowalutowego przez bitcoina” może się “drastycznie obniżyć”, podczas gdy wartość szerszego rynku kryptowalut ma wzrosnąć o 5000%, co wiązałoby się z ze wzrostem kapitalizacji rynkowej do 20 bilionów dolarów w ciągu dekady.

W oświadczeniu prasowym, Nigel Green informuje:
“Nie chcę nikomu psuć zabawy, wierzę jednak, że wpływ i dominacja sektora kryptowalut Bitcoin drastycznie zmniejszy się w drugiej dekadzie. Dzieje się tak, ponieważ wraz z masowym wprowadzaniem kryptowalut coraz więcej aktywów cyfrowych zostanie wdrożonych przez organizacje zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. To zwiększy konkurencję dla Bitcoina i zmniejszy jego udział w rynku.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin ustąpi na rzecz innych kryptowalut? XRP i ETH rosną w siłę

Green, którego firma ma siedzibę w Dubaju, lecz posiada biura na całym świecie, wskazywał także na inne powody swojej prognozy, takie jak lepsza technologia, funkcje i rozwiązania problemów, które zapewniają konkurencyjne kryptowaluty, np. Ripple (XRP) i ethereum (ETH). 

“Wierzę, że… XRP będzie jednym z głównych cyfrowych aktywów, które naruszą udział Bitcoina w rynku w ciągu najbliższych kilku lat ze względu na wyraźne skupienie jego twórców na integracji z bankami i innymi instytucjami finansowymi.” – mówił Green

Zobacz też: Thomas Lee: bitcoin jest bliski wystrzału!

Udział poszczególnych kryptowalut w całkowitej kapitalizacji rynkowej
Procentowy udział poszczególnych kryptowalut w całkowitej kapitalizacji rynkowej

Kolejny pretendentem do zdenominowania potęgi Bitcoina jest Ethereum (ETH). Obecnie to druga największa kryptowaluta z niemal 10-procentowym udziałem w rynku. Jednak Ripple depcze mu po piętach, bowiem jego kapitalizacja na poziomie ponad 18 mld dolarów stawia go na 3 miejscu, a zdarzało się już w tym roku, że gościł także na miejscu drugim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here