Naga MarketsPERN uzyskał już dwie z trzech decyzji lokalizacyjnych dla budowy rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą towarzyszącą: dla całego odcinka w województwie małopolskim oraz dla części odcinka w województwie śląskim, podała spółka.

PERN może rozwijać swoje inwestycje

Decyzja wojewody określa m.in. zapotrzebowanie terenowe i warunki realizacji inwestycji oraz daje możliwość na podjęcie dalszych procedur administracyjnych, np. ubiegania się o pozwolenie na budowę. Obecnie trwa proces pozyskiwania ostatniej, brakującej decyzji lokalizacyjnej, poinformowano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Planowana trasa rurociągu w województwie małopolskim ma ok. 25 km długości i będzie przebiegać przez trzy gminy: Bolesław, Bukowno, Trzebinia, gdzie zlokalizowano terminal paliw. Decyzja lokalizacyjna śląskiego wojewody obejmuje odcinek o łącznej długości ok. 35,5 km, gminy: Boronów, Woźniki oraz Koziegłowy” – czytamy w komunikacie.

Inwestycja stanowi przedłużenie o ok. 97 km istniejącej magistrali rurociągowej Płock – Koluszki – Boronów do Terminalu Paliw w Trzebini. Celem budowy rurociągu jest poprawa bezpieczeństwa zaopatrzenia południa Polski w paliwa poprzez zwiększenie zasięgu transportu rurociągowego z zakładu głównego PKN Orlen. Rurociąg Boronów – Trzebinia oznacza również ograniczenie transportu produktów naftowych lokalnymi drogami. Projekt powstaje w oparciu o ustawę z 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, która weszła w życie 18 kwietnia 2019 r., podsumowano.

Prezes PERN Igor Wasilewski mówił w lipcu w rozmowie z ISBnews, że spółka będzie chciała wybrać wykonawcę tej inwestycji w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw. Przychody spółki wyniosły 1,35 mld zł w 2019 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here