Naga MarketsPepsiCo Inc. poinformowała o zawarciu porozumienia z przedsiębiorstwem SodaStream International Ltd. odnośnie przejęcia izraelskiego producenta napojów gazowanych za $3,2 miliarda. Wytwórca zaoferował się zapłacić $144 za każdą akcję spółki, czyli o 11% więcej od piątkowego zamknięcia. Dzięki najnowszemu przejęciu, będzie to największa transakcja z udziałem Pepsi tego typu od 8 lat. W handlu przed sesyjnym akcje spółki wzrastały o 10%.


Wahania w konsumpcji napojów gazowanych i obawy związane z ochroną środowiska skłoniły producentów napojów bezalkoholowych do podjęcia próby wejścia w rynek „domowy”, mimo że jego perspektywy cały czas pozostają ryzywkone. Coca-Cola Co. wkroczyła do tego segmentu w 2014 roku, kiedy kupiła udziały w Green Mountain Coffee Roaster. Z powodu słabego popytu na systemy pozwalające samemu przygotowywać napoje gazowane projekt został zamknięty jednak w 2016 roku. Aby przeciwdziałać słabości rynku napojów bezalkoholowych w ostatnich latach, dyrektor generalny SodaStream, Daniel Birnbaum, zaczął się koncentrować na produkcji własnych maszyn, za pomocą których użytkownik samodzielnie stworzy wodę gazowaną w warunkach domowych.

Patrząc na notowania akcji SodaStream można założyć, że pomysł przyniósł sukces. Ostatnie wyniki kwartalne dodatkowo podbiły ceny, dzięki czemu w tym momencie notowania sięgają rekordowego pułapu okolic 550 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here