Naga MarketsPepco debiutuje na GPW! Kurs rośnie o ponad 9%!Popularny dyskont Pepco zadebiutował dziś na GPW. Już na sam start spółka zyskała 5%, jednak w kolejnych minutach udało się jej poprawić wynik aż powyżej 9%. Jeszcze przed rozpoczęciem notowań była ona warta 23 mld zł, co sprawiało, że jest ona wycenia wyżej niż m.in. LPP.

Pepco debiutuje na GPW

Pepco, czyli popularna sieć wielobranżowych sklepów dyskontowych równo o godzinie 9:00 zadebiutowała na warszawskim parkiecie. Na chwile obecną jest to największy debiut roku i wstępnie nic nie zapowiada zmiany na podium. Aktualna wartość giełdowa spółki (mierzona przez inwestorów) wynosi 23 mld zł, co sprawia, że zalicza się ona do największych podmiotów notowanych na GPW.

Te artykuły również Cię zainteresują
Firma powstała pod koniec 1999 w Polsce, jako oddział brytyjskiego Brown&Jackson. W wyniku zmian kapitałowych w ramach holdingu, w 2004 spółka została przejęta przez firmę Pepkor z siedzibą w Południowej Afryce. Wtedy też zmieniono logo oraz nazwę na Pepco.

Obecnie firma posiada na terenie polski ponad 1000 sklepów. Co więcej, posiada ona również wiele punktów sprzedaży za granicą. Państwa, w których operuje spółka to: Słowacja, Węgry, Chorwacja, Łotwa, Bułgaria, Serbia, Czechy, Rumunia, Słowenia, Litwa Estonia, Włochy i Hiszpania.

Spółka rośnie o 9% na otwarciu

Akcje dyskontowego giganta oferowane były inwestorom po 40 zł, natomiast już od pierwszych minut bardzo mocno zwyżkują. Spółka na samym starcie otworzyła się powyżej 42 zł, co z miejsca zapewniało 5% wzrost na debiucie. W ciągu kilku kolejnych minut notowania spółki wzrosły jednak aż do 43,50 zł.

Pepco debiutuje na GPW! Kurs rośnie o ponad 9%!
Notowania Pepco dnia 26.05.2021. Źródło: Stooq.pl

Od tej pory notowania Pepco oscylują w przedziale 43,50 zł do 44,00 zł za akcje. Na chwilę obecną dokładna wycena Pepco wynosi 43,70 zł, co oznacza wzrost o 9,26% (+3,70 zł na akcji).

Biorąc pod uwagę wartość firmy z chwili debiutu (tj. 23 mld zł, pod uwagę brana cena emisyjna), to plasuje się ona w pierwszej 20-stce największych spółek na warszawskim parkiecie, więc w przyszłości (o ile nie dojdzie do mocnych spadków) może zawitać do indeksu WIG20.

Jeszcze przed rozpoczęciem notowań kapitalizacja firmy była wyższa niż m.in. odzieżowego LPP (20,02 mld zł), LOTOS (9,28 mld zł), czy też Asseco (6,07 mld zł). Z kolei nieco większy był m.in. ING Bank (24,48 mld zł), jednak to już wkrótce może się to zmienić.

invest

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dj industrial | akcje lotos | akcję pgnig prognozy 2020 | biomed lublin cena akcji | kurs kryptowalut | biomed lublin notowania | cfd co to jest |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here