Naga MarketsPepco nie utrzymało wzrostów i czwartek kończy 2,22% pod kreskąPopularny dyskont Pepco zadebiutował w środę na GPW. Już na sam start spółka zyskała 5%, jednak dzień udało się zamknąć 12,5% powyżej ceny emisyjnej. Wyniki te nie zostały utrzymane jednak podczas czwartkowych notowań, w których trakcie spółka straciła 2,22% a cena jej akcji spadła z 45 zł do 44 zł.

Udany debiut

Pepco, czyli popularna sieć wielobranżowych sklepów dyskontowych równo o godzinie 9:00 (w środę 26 maja) zadebiutowała na warszawskim parkiecie. Akcje dyskontowego giganta oferowane były inwestorom po 40 zł, natomiast już od pierwszych minut bardzo mocno zwyżkowały.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: PKN Orlen na ostatniej fali wzrostowej może sięgnąć 86 zł, wskazuje Marcin Tuszkiewicz

Spółka na samym starcie otworzyła się powyżej 42 zł, co z miejsca zapewniało 5% wzrost na debiucie. W ciągu kilku kolejnych minut notowania spółki wzrosły jednak aż do 43,50 zł, co dawało inwestorom ponad 9% zwrot.

Pepco nie utrzymało wzrostów i czwartek kończy 2,22% pod kreską
Notowania spółki Pepco dnia 26 maja 2021. Źródło: Stooq.pl

Zaraz po godzinie 12 notowania Pepco wskoczyły na poziom 44 zł, gdzie stabilnie utrzymywały się przez większość dnia, szczególnie po godzinie 14:00. Kolejny ruch pojawił się niedługo przed zamknięciem sesji, kiedy to najpierw zauważyć można spadek w stronę 43,50 zł, po czym spółka gwałtownie wybiła aż do 45 zł, co zapewniło jej 12,5% wzrostu (względem ceny emisyjnej).

Czwartek należał do niedźwiedzi

Nieco inaczej wyglądała z kolei sesja czwartkowa. Spółce nie udało się bowiem utrzymać wzrostów z poprzedniego dnia i już od pierwszych minut notowana była pod kreską. Początkowo otworzyła się na poziomie 44,90 zł (0,10 zł poniżej zamknięcia), po czym nastąpiło mocne tąpniecie poniżej 44,30 zł, jednak to bardzo szybko zostało odrobione do stanu wyjściowego.

Pepco nie utrzymało wzrostów i czwartek kończy 2,22% pod kreską
Notowania spółki Pepco dnia 27 maja 2021 roku. Źródło: Stooq.pl

Do godziny 11 kurs spółki utrzymywał się powyżej 44,50 zł, jednak wkrótce potem nastąpiło wyraźne osłabienie nastrojów, które doprowadziło kurs w okolice 44 zł za walor. Co prawda niedługo przed 16 częściowo odrobił on straty (do 44,30 zł), jednak finalnie ostatnie minuty należały do niedźwiedzi, a spółka zamknęła się z wyceną 44 zł za akcję, co oznacza spadek o 2,22% (-1 zł na akcji).

Pepco posiada ponad 1000 sklepów w Polsce

Firma powstała pod koniec 1999 w Polsce, jako oddział brytyjskiego Brown&Jackson. W wyniku zmian kapitałowych w ramach holdingu, w 2004 spółka została przejęta przez firmę Pepkor z siedzibą w Południowej Afryce. Wtedy też zmieniono logo oraz nazwę na Pepco.

invest

Obecnie firma posiada na terenie polski ponad 1000 sklepów. Co więcej, posiada ona również wiele punktów sprzedaży za granicą. Państwa, w których operuje spółka to: Słowacja, Węgry, Chorwacja, Łotwa, Bułgaria, Serbia, Czechy, Rumunia, Słowenia, Litwa Estonia, Włochy i Hiszpania.

Jeszcze przed rozpoczęciem notowań kapitalizacja firmy była wyższa niż m.in. odzieżowego LPP (20,02 mld zł), LOTOS (9,28 mld zł), czy też Asseco (6,07 mld zł). Z kolei nieco większy był m.in. ING Bank (24,48 mld zł), jednak to już wkrótce może się to zmienić.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn | zloty online | broker cfd | ropa naftowa notowania | akcje biomed | lotos notowania | frank kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here