Naga Markets

Pepco ma ramową umowę przejęcia do 29 umów najmu sklepów w AustriiPepco Group, właściciel szybko rozwijającej się paneuropejskiej wieloformatowej sieci dyskontowych sklepów wielobranżowych, pod markami PEPCO, Dealz oraz Poundland poinformował o zawarciu ramowej umowy pomiędzy Pepco Poland (spółka zależna Pepco Group N.V.), a CCC Austria (spółka zależna CCC S.A.) dotyczącej przejęcia do 29 umów najmu sklepów w Austrii.

Pepco poinformował o zawarciu ramowej umowy pomiędzy Pepco Poland, a CCC Austria

Po tym jak w kwietniu br. ogłoszono zamiar rozpoczęcia działalności PEPCO w Austrii, rozpoczęły się działania zmierzające do zapewnienia tej marce ogólnokrajowej obecności na austriackim rynku, w lokalizacjach pasujących do modelu biznesowego PEPCO, co zapewnić ma podpisana właśnie ramowa umowa. Zgodnie z założeniami, warunki niezbędne do sfinalizowania wstępnej umowy powinny zostać spełnione do końca września 2021 r., co umożliwi sklepom pod marką PEPCO prowadzenie sprzedaży przez cały czwarty kwartał, kluczowy w sektorze handlowym. Warunki te, to m. in.:

  • zakończenie prawnego i operacyjnego procesu due diligence umów najmu;
  • uzyskanie wymaganych zgód korporacyjnych na cesję wszystkich lub wybranych umów najmu;
  • uzyskanie zgód obecnie wynajmujących lokale na potrzeby CCC Austria.

Austria będzie 17-tym krajem, w którym obecne jest Pepco Group i 15-tym rynkiem dla marki PEPCO. W ostatnich miesiącach sieć PEPCO weszła z sukcesem na rynki Europy Zachodniej – do Włoch i Hiszpanii, gdzie sklepy tej marki zostały ciepło przyjęte przez klientów. Planowane rozpoczęcie działalności w Austrii jest kolejnym krokiem w realizacji ogólnoeuropejskich ambicji Grupy i oparte zostało na szeroko zakrojonych badaniach klientów i rynku, co stanowi solidną podstawę sukcesu oferty PEPCO poza głównymi rynkami Europy Środkowej, gdzie sieć ma już ponad 2200 sklepów w 14 krajach.

Cała Grupa, w tym także marki Poundland i Dealz, działa obecnie w 16 krajach Europy, prowadząc ponad 3200 sklepów.

“Ostatnie miesiące to udane wejście sieci PEPCO na rynki włoski oraz hiszpański. Podpisana dziś umowa to potwierdzenie naszego pełnego zaufania do konkurencyjnej oferty, jaką PEPCO zapewnia konsumentom w całej Europie” – powiedział Andy Bond, Dyrektor Generalny (CEO) Pepco Group.

„Jesteśmy przekonani, że najlepsze na rynku ceny, jakość i szeroki wybór produktów, z których słynie PEPCO, w połączeniu z wysokiej klasy sklepami, które chcemy przejąć w Austrii, stanowić będą doskonałą ofertę dla naszych nowych klientów. To ważny krok w realizacji ambitnych planów rozwoju wiodącej sieci dyskontowych sklepów wielobranżowych w Europie.” – dodał Andy Bond.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax prognozy | ropa brent | akcje pgnig – najnowsze wiadomości | akcje nasdaq | notowania amica | biomed notowania | cena bitcoina wykres |

BossaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułOncoArendi realizuje założenia strategii na lata 2021-2025
Następny artykułStrategia PSV: Dane ściągają indeksy. Rynek jednak nadal powyżej PK
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here