Naga MarketsPeople Can Fly debiutuje na GPW. To jeden z nielicznych producentów gier AAAAkcje spółki PCF Group czyli firmy prowadzącej studio People Can Fly, będące  jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA, zadebiutowały właśnie na warszawskim parkiecie. Do pierwszych transakcji doszło po godz. 10:00. Na otwarciu płacono 85 zł za akcję. Obecnie przy dobrych obrotach kurs waha się przy 80 zł.

  • People Can Fly debiutuje na GPW
  • To jeden z nielicznych producentów gier z segmentu AAA

PCF Group jest 433. spółką notowaną na głównym rynku oraz 5 debiutem na tym rynku w 2020 r. Całkowita wartość oferty publicznej PCF Group to ponad 203 mln zł brutto.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Debiut spółki na giełdzie to bardzo ważne wydarzenie dla PCF Group. To zakończenie prawie 2 letniego procesu oraz intensywnej pracy całego zespołu nad przygotowaniem spółki do oferty publicznej. Wzmacniamy dziś grono twórców gier AAA notowanych na giełdzie. Nasze IPO spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, co przełożyło się na popyt znacznie przewyższający dostępność oferowanych przez spółkę akcji” – powiedział prezes Sebastian Wojciechowski podczas wideokonferencji poświęconej debiutowi spółki na GPW.

Zobacz także: Jutro debiut Play2Chill z grupy PlayWay. Kiedy i czy warto kupić akcje – historia i statystyki

Dodał, że celem spółki jest dalszy rozwój globalny marki PCF jako jednego z wiodących niezależnych deweloperów w branży gier wideo tworzącego ambitne i innowacyjne gry segmentu AAA.

Jak podała wcześniej spółka, środki z emisji zostaną przeznaczone na realizację celów strategicznych spółki, w tym na rozbudowę istniejącego zespołu produkcyjnego we wszystkich lokalizacjach oraz pozyskanie nowych zespołów produkcyjnych, uruchomienie nowych studiów produkcyjnych lub przejęcie podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo. Ponadto po przeprowadzeniu określonych przygotowań spółka planuje rozpoczęcie produkcji tworzonych przez People Can Fly gier w modelu “self-publishing”, tj. jako ich wydawca, w oparciu o własne IP – już istniejące lub nowo wytworzone.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here