Naga MarketsPeople Can Fly aktualizuje strategie. Notowania spółki pozostają na minimachW trakcie dzisiejszej sesji People Can Fly notuje spadek swojej wyceny o 2,73%, po tym, jak spółka przedstawiła aktualizację swojej strategi. Studio planuje m.in. poszerzyć portfolio gier z segmentu AA, czy też produkować wysokiej jakości gry w nowych gatunkach. Inwestorzy nie zareagowali jednak przesadnym optymizmem, a kurs spółki pozostaje na minimach.

PCF pozostaje na minimach

– Patrząc na wykres producenta gier, inwestorzy bynajmniej nie przyjęli informacji z euforią. Kurs lekko spada i utrzymuje się w okolicy niedawnych minimów. Wciąż nie odrobiono strat potężnej luki bessy z połowy sierpnia (problemy z otrzymaniem płatności od wydawcy gry). W przyszłości warto będzie zwrócić uwagę na linię trendu spadkowego, poprowadzoną z 6 kwietnia i przecinającą świece z sierpnia – wkrótce cena akcji dotrze w jej okolice. – wskazuje Dom Maklerski XTB.– Niewykluczone, że część byków będzie chciała zagrać pod wybicie w górę, choć jak dotąd trend na walorach PCF pozostaje wyraźnie spadkowy. W średnim/długim terminie kluczowy byłby powrót powyżej poziomu 55,20 PLN – przełamanie tej bariery sygnalizowałoby zanegowanie niedawnych problemów spółki, co oczywiście negatywnie rzutuje na sentyment wśród inwestorów. – dodaje także.

People Can Fly aktualizuje strategie. Notowania spółki pozostają na minimach
Notowania spółki People Can Fly w okresie kwiecień-wrzesień 2021. Źródło: Stooq.pl

W trakcie dzisiejszej sesji People Can Fly notuje wyraźne spadki swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie aż 2,73%, co oznacza spadek o 1,20 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie  43,90 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 42,70 zł. Spółka People Can Fly w trakcie ostatnich miesięcy zanotowała blisko 2-krotny spadek swojej wyceny, z ok. 80 zł w marcu 2021 do obecnych niecałych 44 zł.

Szczególnie mocne tąpniecie widoczne było w połowie marca, kiedy to do inwestorów dotarły informacje o problemach z otrzymaniem pieniędzy od Square Enix Limited, wydawcy gry „Outriders” za udział w produkcji. Spółka znana jest z tego, że w trakcie emisji jej akcji doszło do kosmicznej (wręcz absurdalnej) redukcji, która wyniosła 98,5%.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Aktualizacja strategii

– Zaktualizowana strategia Grupy zakłada możliwość:

invest

(i) poszerzenia portfolio gier produkowanych przez Grupę o gry z segmentu AA z założeniem, że przy krótszym czasie produkcji, niższym budżecie i mniejszej objętości (ang. scope), będą się one charakteryzować jakością porównywalną z grami z segmentu Triple-A,

(ii) produkcji gier AAA i AA w nowych gatunkach, nie objętych dotychczas działalnością Grupy oraz

(iii) pozyskania nowego lub nowych zespołów produkcyjnych lub też przejęcia podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo w nowych dla działalności Grupy obszarach, tj. nowym segmencie AA i gatunkach innych niż gry typu shooter i gry akcji, łączące elementy RPG.

Zgodnie z założeniami Spółki, celem zaktualizowanej strategii jest osiągnięcie przez Grupę pozycji jednego z czołowych, niezależnych studiów deweloperskich na świecie, a począwszy od roku 2024, osiągnięcie celu w postaci corocznej premiery gry wyprodukowanej przez Grupę w modelu pracy z wydawcą lub w modelu self-publishing. – przedstawia spółka w komunikacie 43/2021.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kghm | cena akcji neuca | bitcoin kurs 2020 | kirs dolara | kurs dolara amerykańskiego | lotos akcje cena | notowania dom development |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here