Naga MarketsPękło wsparcie na Wigu20! Indeks spadł już do poziomu 1615 punktówWtorkowa sesja przyniosła wyłamanie wsparcia na WIG20 ulokowanego w okolicach 1625 punktów. Po godzinie 15:00, kurs indeksu zanurkował do poziomu 1615 punktów, co stanowi o spadku o około 1%. Mocno tracą walory Alior Banku i PGE. Skala porannych wzrostów na akcjach CD Projekt oraz Allegro, również jest już zdecydowanie mniejsza.

  • WIG20 traci we wtorek po godzinie 15 ponad 1%!
  • Kurs indeksu wyłamał wsparcie w okolicach 1625 punktów.
  • Akcje Alior Banku tracą ponad 8%, a PGE jest 7% pod kreską.

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Te artykuły również Cię zainteresują

Wsparcie na poziomie 1625 punktów wyłamane!

Kolejny już test wsparcia na WIG20 tym razem skutkował wyłamaniem tego poziomu. Podczas wtorkowej sesji, notowania indeksu zrzeszającego 20 spółek z największą kapitalizacją na Giełdzie Papierów Wartościowych tracą ponad 1%, a kurs zanurkował w okolice 1615 punktów.

Kolejnym mocnym wsparciem będzie poziom 1560 punktów, który skutecznie blokował spadki w kwietniu i maju bieżącego roku, kiedy indeksy zaliczył blisko 30% wzrost, po odbiciu z dołka bessy osiągniętego w połowie marca bieżącego roku, w trakcie koronawirusowej paniki.

Notowania Wigu20 z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Alior Bank traci ponad 8,3%!

Wtorkowa sesja, po godzinie 15 przybrała charakter spadkowy. Traci zdecydowana większość komponentów Wigu20. Walory Alior Banku są aż 8,34% pod kreską, PGE traci blisko 7%, a Lotos jest 5,9% na minusie.

Lepiej radzą sobie walory mające największy udział w indeksie. CD Projekt zyskuje nieco ponad 2%, a Allegro jest 1,6% na plusie. To jednak zdecydowanie mniejsze wzrosty od tych, które obserwowaliśmy w pierwszej części wtorkowej sesji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here