Naga Markets

Pekao zdecydowało o zakończeniu programu globalnych kwitów depozytowychWarszawa, 22.12.2021 (ISBnews) – Bank Pekao doręczył The Bank of New York Mellon – podmiotowi pełniącemu funkcję depozytariusza w ramach programu globalnych kwitów depozytowych banku (tzw. GDR-ów) – polecenie zakończenia programu z dniem 31 marca 2022 r., podało Pekao. Bank zdecydował się na zakończenie programu ze względu na znikomą płynność i znaczny spadek liczby GDR-ów, wyjaśniono.

“Po dacie zakończenia programu właściciele kwitów depozytowych będą uprawnieni do otrzymania akcji banku od depozytariusza w liczbie przypadającej na wszystkie kwity depozytowe będące własnością danego inwestora. Po dacie zakończenia programu depozytariusz nie będzie rejestrował jakichkolwiek transakcji dotyczących kwitów depozytowych. Nie będzie również przekazywał właścicielom kwitów depozytowych ewentualnej dywidendy wypłacanej przez bank. Ewentualna dywidenda będzie przekazana inwestorom wraz z akcjami banku wydawanymi w zamian za kwity depozytowe” – czytamy w komunikacie.Po upływie roku od daty zakończenia programu depozytariusz będzie uprawniony do sprzedaży akcji reprezentowanych przez kwity depozytowe, które nie zostały do tego czasu wymienione na akcje banku. Właściciele takich kwitów depozytowych będą uprawnieni do otrzymania kwot uzyskanych przez depozytariusza ze sprzedaży akcji banku, podano także.

W związku z zakończeniem programu bank podejmie działania zmierzające do zakończenia do końca marca 2022 r.: notowań kwitów depozytowych na Oficjalnej Liście (the Official List) angielskiego urzędu Nadzoru Działań Finansowych (Financial Conduct Authority), obrotu kwitami depozytowymi na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, kwotowania kwitów depozytowych w Zautomatyzowanym Giełdowym Systemie Kwotowań (Stock Exchange Automated Quotation System) Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych oraz obrotu na rynku PORTAL prowadzonym przez NASDAQ, wymieniono.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 233 mld zł na koniec 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje prognozy | najniższy kurs jena | kurs lotos | pkobp akcje prognozy | gpw akcje | dax notowania | polenergia akcje notowania |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here