Naga Markets

Pekao z największym wzrostem wśród banków. WIG20 z rekordem notowań 1,8%Po kilkudniowym marazmie, na wczorajszej sesji indeksy przybrały wyraźny wzrostowy kierunek. WIG20 zyskał 1,8%, WIG 1,5%, a mWIG40 i sWIG80 po 0,9%. Indeks szerokiego rynku zakończył sesję na poziomie 67,745 pkt i ustanowił tym samym historyczny rekord (w cenach zamknięcia).

Pekao odnotował wczoraj dobrą sesję

WIG20 z kolei był na poziomie najwyższym od niemal 2 lat (od lipca 2019 r.). Wzrostom przewodziły banki – PKO BP zyskał 2,8%, Pekao 3,9%, mBank 2,8%, a Millennium 3,1%, silne wzrosty zanotowały także LPP (6,8%) oraz Allegro (3,8%). Na szerokim rynku wzrostami przy dużych obrotach wyróżniły się także Ten Square Games (7,9%) oraz ML System (7,5%). Dobre nastroje panowały także na innych rynkach europejskich: DAX zyskał 0,9%, CAC 1,2%, a FTSE 0,5%. Po raz kolejny po rekordy sięgnęły S&P (0,6%) oraz Nasdaq (0,7%). Dobre nastroje są widoczne także dzisiaj z rana w Azji, gdzie NIKKEI zyskuje 0,7%. Kontrakty terminowe na S&P są na nieznacznym plusie.Autor: Michał Fidelus

Autor poleca również:

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułAllegro miało największy wkład w zmianę WIG20, dobry wynik polskiego indeksu
Następny artykułBitcoin: Salwador da każdemu obywatelowi 30 dol. w BTC w państwowej aplikacji
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here