Naga MarketsPEKAO wypłaci ponad 8% dywidendy z zysku za 2021 rok - twierdzi DM BDMTuż przed Świętami notowaniom kilku banków przyjrzały się Domy Maklerskie Haitong Banku oraz BDM. Analitycy Haitong Banku wycenili akcje Banku PEKAO na 75,90 zł, a analitycy BDM na poziomie 71 zł. W obu przypadkach zalecono kupno akcji spółki.

W uzasadnieniu wyceny wskazano, że Bank Pekao posiada jeden atut w postaci niskiej ekspozycji na walutowe kredyty hipoteczne. Po za tym, spółka zapewnia wypłatę stabilnej i wysokiej dywidendy, co powinno wspierać notowania. Analitycy DM BDM spodziewają się, że bank wróci na ścieżkę wzrostu wyników dopiero w 2022 roku:

Te artykuły również Cię zainteresują


Flaga Niemiec na tle budynku

Dobre perspektywy Niemiec„W naszych prognozach zakładamy, że zysk netto w 2021 r. pozostanie płaski r/r, głównie ze względu na dalszą presję ze strony wyniku odsetkowego (-2% r/r). Już w 2022 r. oczekujemy jednak dynamicznego wzrostu zysku netto (29% r/r), czemu sprzyjać powinny nie tylko rosnące przychody podstawowe (NII 5% r/r, F&C 4% r/r), ale także spadające saldo rezerw (-19% r/r), przy kosztach wyższych o 3% r/r.” – uzasadniono.

Spodziewana dywidenda dotyczy, co jest zaskoczeniem na tle sektora, także zysku z 2020 roku. Analitycy spodziewają się, że spółka wypłaci 4% dywidendę, a z zysku za 2021 rok nawet 8,2-8,5% dywidendy.

Próba zakończenia korekty

Po krótkiej korekcie, tuż przed Świętami kurs próbował wracać do wzrostowego odbicia z listopada. Wydaje się, że wsparcie przy 55-56 zł wytrzyma i pozwoli na kolejne odbicie. Celem będzie wyjście ponad ostatnie maksimum. Spełnienie się wycen z rekomendacji będzie oznaczało domykanie jednej z luk spadkowych z okresu wybuchu pandemii.

pekao


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here