Naga MarketsBank PekaoŚrodowa sesja na warszawskim parkiecie była pod wpływem sentymentu na rynkach bazowych. Po nocnych spadkach indeksów w Japonii oraz kontraktach terminowych na S&P 500 oraz DAX 30 notowanych przed otwarciem sesji w Europie na minusach, początkowe rozdanie w Warszawie musiało być na korzyść sprzedających. Niemniej jednak z każdą kolejną godziną nastroje poprawiały się, wraz z oczekiwaniem na start sesji w Stanach Zjednoczonych.

Środa nie przyniosła zmian w ocenie stanu najważniejszych indeksów

Ostatecznie strona popytowa nie miała na tyle siły, aby odrobić straty poniesione na otwarciu rynku, lecz ostateczny bilans dnia prezentuje się lepiej, niż jeszcze rano było można tego się spodziewać. WIG20 zakończył środę z wynikiem -0,32%. Silnie prezentowały się walory z sektora bankowego – Alior (8,14%), Pekao (1,88%), czy PKO (1,19%). Z drugiej strony znalazł się Turon (-4,52%) oraz CD Projekt (-3,01%). Notowania największego polskiego producenta gier traciły po doniesieniach o wprowadzeniu sześciodniowego tygodnia pracy do czasu premiery gry Cyberpunk 2077.

Część inwestorów uznała powyższą informację jako sygnał o potencjalnych problemach w grze. Nieznacznie lepiej radziły sobie niższe segmenty rynku. mWIG40 zyskał 0,07%, a sWIG80 stracił jedyne 0,08%. Jednym z najciekawszych walorów w mWIG40 był Playway, który opublikował wyniki za 2Q’20 znacząco przewyższające oczekiwania rynkowego konsensusu, wskazując na bardzo silny katalog posiadanych gier.

Ostatecznie środa nie przyniosła zmian w ocenie stanu najważniejszych indeksów. WIG20 po odbiciu na początku tygodnia walczy o powrót do trendu bocznego, w którym znajdował się przez większość III kw. Aktualnie to okolice 1750 pkt. pozostają kluczowe, gdyż wcześniej kilkukrotnie stanowiły one wsparcie dla notowań, co obecnie czyni z nich opór. Dalsze odejście od powyższej strefy będzie zwiększać szansę sprzedających na kontynuację lokalnego trendu spadkowego. Warto zaznaczyć, iż dzisiejszą sesją zaczyna się ostatni kwartał roku, który sezonowo jest dobrym okresem dla rynku akcji po statystycznie słabym wrześniu.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W godzinach porannych obserwujemy wzrost notowań kontraktów na S&P 500 i DAX30 kolejno o 0,7% i 0,3%, co pozwala oczekiwać pozytywnego początku sesji w Warszawie. W dalszej części dnia warto zwrócić uwagę na serię ostatecznych odczytów indeksów PMI z europejskich gospodarek i po południu odczyt wskaźnika ISM dla przemysłu w Stanach Zjednoczonych.

Z puntu widzenia danych makroekonomicznych, inwestorzy oczekują jednakże przede wszystkim jutrzejszego odczytu danych na temat zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here