Naga MarketsOddział Banku Pekao SA w KatowicachW trakcie czwartkowej sesji indeks WIG20 od samego rana notuje spadki. W trakcie ostatniej przedświątecznej sesji traci większość spółek benchmarku, a wśród wzrostowej mniejszości wyróżnia się Pekao (GPW: PEO). Akcje spółki zyskują ponad 1 procent i po trzecim dniu wzrostów z rzędu testują najwyższe poziomy od końca lutego.


Akcje PKO konsolidują od początku roku. Czas na wybicie?

W przeciągu ostatnich dwóch dni Pekao publikowało dwa komunikaty – drugie zawiadomienie o planowanym podziale centralnego domu maklerskiego oraz informację o wysokości ustalonej przez BFG rocznej składki na fundusz restrukturyzacji banków za bieżący rok.

W tym samym czasie, akcje PEO niemal od początku tygodnia notują wzrosty i w czwartek podchodzą pod poziom 116,40, ostatni raz obserwowany w drugiej połowie lutego, pokrywający się jednocześnie z górnym ograniczeniem średnioterminowej konsolidacji. Na korzyść byków przemawia fakt, że środowa świeca zamykała się nad lokalnymi maksimami i wybijała linię trendu rysowaną po niższych szczytach z 2019 roku:

akcje pekao
Pekao wybija linię trendu i podchodzi pod maksima lutowe. Akcje PEO D1, xStation 5.

Chociaż w przedświątecznym handlu ciężko spodziewać się dynamiczniejszych reakcji cenowych i wybicia wspomnianej strefy jeszcze przed Wielkanocą, to sytuacja techniczna w trakcie wtorkowego otwarcia po okresie świątecznym może być niezwykle ciekawa.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł100 letnie zasady Dowa w praktycznej strategii Szczyty i Dna
Następny artykułKurs dolara rośnie – USD/PLN broni wsparcie cenowe
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here