Naga MarketsOddział Banku Pekao SA w KatowicachW trakcie czwartkowej sesji indeks WIG20 od samego rana notuje spadki. W trakcie ostatniej przedświątecznej sesji traci większość spółek benchmarku, a wśród wzrostowej mniejszości wyróżnia się Pekao (GPW: PEO). Akcje spółki zyskują ponad 1 procent i po trzecim dniu wzrostów z rzędu testują najwyższe poziomy od końca lutego.


Akcje PKO konsolidują od początku roku. Czas na wybicie?

W przeciągu ostatnich dwóch dni Pekao publikowało dwa komunikaty – drugie zawiadomienie o planowanym podziale centralnego domu maklerskiego oraz informację o wysokości ustalonej przez BFG rocznej składki na fundusz restrukturyzacji banków za bieżący rok.

W tym samym czasie, akcje PEO niemal od początku tygodnia notują wzrosty i w czwartek podchodzą pod poziom 116,40, ostatni raz obserwowany w drugiej połowie lutego, pokrywający się jednocześnie z górnym ograniczeniem średnioterminowej konsolidacji. Na korzyść byków przemawia fakt, że środowa świeca zamykała się nad lokalnymi maksimami i wybijała linię trendu rysowaną po niższych szczytach z 2019 roku:

akcje pekao
Pekao wybija linię trendu i podchodzi pod maksima lutowe. Akcje PEO D1, xStation 5.

Chociaż w przedświątecznym handlu ciężko spodziewać się dynamiczniejszych reakcji cenowych i wybicia wspomnianej strefy jeszcze przed Wielkanocą, to sytuacja techniczna w trakcie wtorkowego otwarcia po okresie świątecznym może być niezwykle ciekawa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here