Naga MarketsBank PekaoPekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Pekao TFI) podpisało umowy o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi (PPK) z ponad 3 tys. przedsiębiorców, podała spółka. 27 października br. kończy się kolejny z etapów wdrażania PPK, w którym firmy zatrudniające co najmniej 50 osób oraz te z minimum 20 pracownikami muszą podpisać umowę o zarządzanie PPK.

Pekao TFI świętuje sukcesy

“Wdrożenie PPK w firmie wiążę się z nowymi obowiązkami wymaganymi przez ustawodawcę. W Pekao TFI maksymalnie upraszczamy tę ścieżkę zarówno dla przedsiębiorców, jak i samych pracowników. Dla wielu z nich PPK będzie pierwszym zetknięciem z rynkiem kapitałowym. Wiemy, jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Dlatego stale rozbudowujemy nasz profesjonalny zespół, który pozwoli w efektywny sposób zarządzać środkami zgromadzonymi w PPK” – powiedział prezes Pekao TFI Jacek Janiuk, cytowany w komunikacie.

PPK jako pierwsze wprowadziły firmy zatrudniające co najmniej 250 osób, które musiały podjąć decyzję do 25 października 2019 roku. Obecnie trwa II i III etap wdrażania PPK, w którym to małe i średnie przedsiębiorstwa muszą wybrać dostawcę PPK dla swoich pracowników do 27 października. W kolejnym etapie udział wezmą pozostałe podmioty i jednostki sektora finansów publicznych, które czas na podjęcie decyzji będą miały odpowiednio do 23 kwietnia 2021 roku i 26 marca 2021 r.

Te artykuły również Cię zainteresują

Sprzedaż detaliczna lekko w górę


“Na podjęcie decyzji i wybór partnera w zakresie pracowniczych planów kapitałowych pozostało już naprawdę mało czasu. Warto pomyśleć o tym już teraz, aby uniknąć niepotrzebnego tłoku i wprowadzania tego rozwiązania w pośpiechu. Jako Pekao TFI oferujemy naszym klientom wsparcie na każdym etapie wdrożenia i późniejszego funkcjonowania PPK. Chcemy, aby proces ten przebiegał sprawnie, z możliwie najmniejszym obciążeniem pracodawców” – zaznaczył Janiuk.

Pekao TFI to najdłużej działające towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce. Obecnie zarządza aktywami o wartości ponad 18 mld zł (stan na 30.09.2020), zgromadzonymi w ok. 50 funduszach inwestycyjnych. Jedynym akcjonariuszem Pekao TFI jest spółka Pekao Investment Management, należąca do Banku Pekao.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here