Naga MarketsOddział Banku Pekao SA w Katowicach
Oddział Banku Pekao SA w Katowicach

Patrząc na wykres spółki Pekao S.A. z perspektywy interwału dziennego, możemy zauważyć, iż broniona jest obecnie bardzo silna strefa wsparcia, która powstrzymywała dalsze spadki w epicentrum eurokryzysu.

Niemniej jednak warto zauważyć, iż sprzedającym udało się wybić z długoterminowego kanału wzrostowego, który trwał od początku 2011 roku. Co więcej, re-test wybitego kanału doprowadził do powstania formacji spadkowej, która rozpoczęła blisko 25% spadek ceny akcji Pekao i doprowadziła notowania w okolice obecnych poziomów.

Wiesz, że na akcjach syntetycznych w odróżnieniu od kontraktów CFD na akcje nie musisz przejmować się punktami swapowymi? Sprawdź już teraz!

Notowania PEKAO na wykresie D1
Notowania PEKAO na wykresie D1

Tak długo, jak długo broniona będzie strefa popytu pomiędzy 115,00-125,00 scenariusz większego odbicia będzie scenariuszem bazowym. Z kolei pokonanie omawianego wsparcia powinno doprowadzić do testu okrągłego poziomu 100 zł za akcję.

Gdyby jednak kupującym udało się wybronić strefę popytu i doprowadzić do wybicia oporu na poziomie 160.00-165.00 to moglibyśmy mówić o realizacji lokalnej formacji podwójnego dna, której celem byłby bardzo silny opór przy poziomie 200 zł za akcję, będący także lokalnym szczytem w erze post-kryzysowej.

Jakub StasikSprawdź ofertę akcji syntetycznych w XTB. Autorem analizy jest Jakub Stasik z X-Trade Brokers.

Reprezentuje XTB w mediach (m.in. TVN BiŚ, Polsat News,) oraz jest autorem artykułów w prasie finansowej takiej jak Parkiet, Puls Biznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna. Jest praktykiem rynku forex. W swoim podejściu ceni przede wszystkim analizę fundamentalną, ale często posługuje się poziomami Fibonacciego w celu wyznaczenia stref popytu i podaży potrzebnych w strategii Price ActionConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here