Naga MarketsUbiegły tydzień przyniósł sporą wyprzedaż akcji Banku Pekao (PEO.PL na platformie xStation5), po tym, jak w prasie pojawiły się doniesienia mówiące o planach połączenia go z również należącym do Grupy PZU, Alior Bankiem. Niemniej ostatnie sesje sprzyjały kupującym, więc pojawia się pytanie, czy istnieje szansa na powrót w okolicę tegorocznych szczytów.

Powstała w minionym tygodniu luka podażowa sprowadziła notowania Pekao poniżej ważnej strefy wsparcia rozciągającej się od poziomu 127,60 do 131,30 PLN. Stronie popytowej udało się zahamować spadki dopiero poniżej 120 PLN, niemniej od tego miejsca mamy do czynienia z wyraźnym odbiciem. Dlatego też nieuniknionym wydaje się re-test uprzednio zniesionej strefy popytowej, która teraz powinna służyć za ważny opór.

Od jego wyniku będą zależeć krótkoterminowe perspektywy dla notowań Banku. Skuteczna obrona tej strefy będzie sprzyjać realizacji scenariusza formacji podwójnego szczytu, której potencjalny zasięg spadkowy wypada w okolicy ubiegłorocznych minimów znajdujących się poniżej poziomu 116 PLN. Należy też zauważyć, że za stroną podażową przemawia układ opadających średnich kroczących (tutaj 8- oraz 21-okresowo) – ich przecięcie w maju ubiegłego roku było skutecznym sygnałem sprzedaży. Z drugiej strony wybicie poziomu 127,60-131,30 PLN powinno wskazać, że ostatnia słabość popytu była jedynie chwilowa.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje wskazujące, iż Pekao oraz Alior Bank zostaną fizycznie połączone, choć miałyby zostać zachowane ich oddzielne marki — pierwszy z wymienionych banków miałby się zajmować bankowością korporacyjną, a drugi detaliczną. Obie instytucje zostały przejęte przez PZU. Niemniej jak na razie zaprzeczono tym spekulacjom. Ponadto JP Morgan wydał nową rekomendację dla akcji Pekao “przeważaj w portfelu”. Dodatkowo podniesiono ich wycenę z dotychczasowych 126 do 147 PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here