Naga MarketsWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś stosunkowo optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW wzrósł dziś bowiem o 0,77 proc.

  • Aż 14 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało we wtorek na wartości
  • Zaledwie 6 z 20 spółek z WIG20 traciło we wtorek na wartości

Pekao liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 14 zyskiwało a zaledwie 6 traciło dziś na wartości. Notowania jednej spółki utrzymały się natomiast na stabilnym poziomie. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Pekao, którego akcje wzrosły dziś aż o 7,45 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują

Źródło: Stooq

Aż 51 proc. spółek z GPW zyskiwało we wtorek na wartości

Największe obroty w trakcie wtorkowego handlu odnotowano na akcjach Allegro. Warto także zwrócić uwagę, że aż 51 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości a 39 proc. odnotowało spadki. Notowania 10 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Akcje Pekao wzrosły o ponad 27 proc.

Spoglądając na notowania Banku Pekao zauważymy, że w reakcji na informację o szczepionce firmy Pfizer, akcje spółki wzrosły od początku tygodnia o ponad 17 proc. powiększając tym samym zasięg trwającej od 29 października br. aprecjacji do 27,6 proc.

Tak znaczne wzrosty sprawiły, że akcje Pekao znajdują się obecnie powyżej 52 zł, co jest najwyższym poziomem od połowy października. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania linii tendencji spadkowej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta mocno w górę, GBP/PLN wraca powyżej 5 zł. Dolar, euro i frank także na plusie we wtorek 10 listopada
Następny artykułWIG20 zyskał we wtorek 0,77%. Allegro straciło na zamknięciu aż 8,67%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here