Naga MarketsPekabex wyceniony na 26,91 zł. Kurs blisko linii trendu Pekabex opublikował wyniki za IV kwartał, do których w specjalnym raporcie odnieśli się analitycy Ipopema Securities. Jednocześnie podtrzymano zalecenie kupna akcji i wycenę na poziomie 26,91 zł. Poniżej kluczowe cytaty z raportu.

Wyniki poniżej oczekiwań

“Spółka zaraportowała przychody w 4 kw. 2020 r. na poziomie PLN 267.6m, 9.4% poniżej naszych założeń i więcej o 10.0% r/r i więcej o 29.8% kw/kw. Wyższe przychody w ujęciu rok do roku wynikają z większej ilości zrealizowanych w segmencie prefabrykacji (+11.0%r/r)oraz z ukończonych projektów deweloperskich (PLN 29.1m). Średnia zrealizowana cena prefabrykatów spadła o 22.4% r/r i była niższa o 6.7% kw/kw i wyniosła PLN 2 250/m3. Wolumeny w segmencie prefabrykacji były zaraportowane już wcześniej i wyniosły 59.8 tysięcy m3, +43.1%r/r i więcej 17.9% kw/kw.” – podano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Spółka oszacowała całkowity portfel zamówień na dzień 31 grudnia 2020 w wysokości PLN 930.7m (wzrost o 62.6% r/r, i mniej o 3.2%kw/kw), w tym kontrakty o wartości PLN 830.4m, które mają zostać zrealizowane w 2021 r.”

“Wyniki na poziomie EBITDA i zysku netto są niższe od naszych oczekiwań co wynika z przesunięć w realizacji kontraktów. Na koniec 3Q20 backlog do końca roku wynosił PLN 296m z czego Spółka zrealizowała prawie PLN 267m w 4Q20 co w dużej mierze wyjaśnia różnicę do naszych prognoz. Zwraca uwagę lepsza od zakładanej przez nas marżowość segmentu robót budowlanych i projektów deweloperskich co kompensuje poniekąd niższa marżowosć w tym okresie i segmentu prefabrykacji. Pozycja gotówkowa jest ciągle relatywnie silna, i ciągle wysoki backlog zleceń na kolejne kwartały” – uzasadniono.

Blisko linii trendu

Na wykresie wydaje się, że trwająca korekta może zmierzać do linii trendu wzrostowego. Mamy przy niej także lokalne wsparcie, więc okolice 19 zł wyglądają interesująco pod kątem zainicjowania odbicia.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forum | bitcoin kurs dzisiaj | sp500 wykres | orlen kurs akcji | dolar prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here