Naga MarketsPekabex [PBX], Atal [1AT] – Gorące spółki dniaGwiazdą piątkowej sesji na warszawskim parkiecie była spółka Pekabex czyli wytwórca konstrukcji prefabrykowanych. Firma podała dwie informacje, które wywołały solidne wzrosty i wybicie na nowe historyczne maksima. Po pierwsze, mieliśmy kolejną w ostatnim czasie informację o zdobyciu zamówienia. Tym razem spółka zależna Pekabex Bet podpisała umowę z Gaz-Systemem na rozbiórkę i budowę budynku biurowo-garażowo-socjalnego. W komunikacie podano, że wartość umowy sięga 3% rocznych przychodów spółki.

  • Pekabex notuje najlepsze wyniki w historii i to w czasie pandemii
  • Atal z solidnymi wynikami, a kolejne kwartały mają być jeszcze lepsze

Drugą informacją był raport za pierwszą połowę roku. Spółka odnotowała w tym okresie 30,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 12,29 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 35,34 mln zł wobec 16,79 mln zł zysku rok wcześniej.

Pekabex z rekordowymi wynikami

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 478,47 mln zł wobec 349,87 mln zł rok wcześniej. Wielkość produkcji zwiększyła się o 46%. Godny podkreślenia jest fakt, że najlepsze wyniki w historii spółka wypracowała w okresie pandemii.

pekabex


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Atal w dobrej formie

Wyniki za pierwsze półrocze pokazał w piątek także popularny deweloper, słynący z regularnych wypłat sporych dywidend, spółka Atal. Firma odnotowała od początku roku około 51,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 57,89 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 65,97 mln zł wobec 76,35 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 455,72 mln zł wobec 350,64 mln zł rok wcześniej. Wyniki są tylko nieznacznie niższe niż rok temu, co jak na okres pandemii trzeba uznać za sukces.

atal

Warto także dodać, że harmonogram budów i kalendarz przekazań na ten rok, zakładają najwięcej wydań lokali w III i IV kwartale. Oznacza to, że w ostatnich sześciu miesiącach bieżącego roku rozpoznać w przychodach będzie można znaczącą liczbę mieszkań, lokali usługowych i inwestycyjnych, co z pewnością przełoży się na wyniki. Na wykresie mamy próbę zakończenia wakacyjnej korekty.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here