Naga MarketsPekabex jutro pokaże wyniki za I kw. Ipopema Securities prognozuje 15,7 mln zł zysku nettoJuż jutro Pekabex ma opublikować wyniki za I kwartał. Zdaniem ekspertów Impoema Securities zysk netto sięgnie 15,7 mln zł czyli o niemal 20% więcej niż rok temu. Warto przypomnieć, że w lutowej rekomendacji wyceniono akcje spółki na 26,91 zł zalecając ich kupno.

“Ipopema Securities prognozuje, że zysk netto wyniesie PLN 15.7m, co oznacza wzrost z o 19.6% r/r. Spółka już zaraportowała wzrost wolumenów prefabrykacyjnych o 23.6%r/r do 56.74 tysięcy metrów sześciennych w 1kw. 21. Spodziewamy się, że średnia zrealizowana cena lekko wzrośnie na bazie kwartalnej do poziomie PLN 2,40/m3. Łącznie spodziewamy się przychodów na poziomie PLN 278.6m, +12.3%r/r, +4.1%kw/kw. Spodziewamy się, że baza kosztowa urośnie o12.0%r/r do PLN 237.3m. Analizując powyższe czynniki przewidujemy, że EBITDA wyniesie PLN 24.5m, +21.5% r/r, +10.5% kw/kw.” – podano w raporcie z prognozami. Poniżej zestawienie w tabeli:

Te artykuły również Cię zainteresują
Wcześniej, autorzy rekomendacji zwracali uwagę, że konstrukcje z prefabrykowanego betonu wydają się zyskiwać na znaczeniu w czasie spowolnienia gospodarczego, z którego – ich zdaniem – Polska najpewniej wyjdzie już w 2021 r. Na wykresie zaczyna się korekta, jednak nadal mamy bardzo silny trend wzrostowy.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa naftowa kurs | notowania dolara | usd | dax indeks | akcje pgnig najnowsze wiadomosci |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here