Naga MarketsPędząca korekta na JSW. Spółka ma szanse na powrót optymizmu? Komentuje Marcin TuszkiewiczOstatnie sesje przyniosły pokaźną przecenę na walorach JSW. Spółka notowała bardzo mocne spadki, znajdując się wśród najmocniej tracących podmiotów z indeksu WIG20. Jak wskazuje Marcin Tuszkiewicz, na kanale Comparic24, na razie wygląda to na korektę i teoretycznie, dopóki jesteśmy powyżej 47 zł, to jesteśmy w trendzie wzrostowym.Korekta na JSW

JSW dobiło do poziomu tych 60/62 zł no i dwukrotnie nie miało siły tego poziomu wybić. Tutaj jeszcze mieliśmy szansę na wzrost, bo się pojawiło fajne odreagowanie, ale zauważcie, że jednak to świece podażowe mają większą aktywność inwestorów. I to też wskazywałem wczoraj przed sesją, że wybicie poziomu 54 zł powinno przyśpieszyć nam korektę. Dopóki jesteśmy powyżej 47 zł, to teoretycznie przynajmniej jesteśmy w trendzie wzrostowym. Natomiast osobiście uważam, że na razie to, co dzieję się na rynku jest korektą. wskazuje Marcin Tuszkiewicz.

– Na razie to, co się dzieje na rynku węglowym jest korektą, na razie czekamy tak daleko, aż rynek spadnie. Ja osobiście zgodnie ze swoimi ostrzeżeniami wyszedłem z JSW na razie, no i czekam co się wydarzy w niższych poziomach cenowych. Nie ukrywam, że jeżeli by się tam pojawiało coś ciekawego, to być może dołączę z powrotem do tego rynku. Na razie mamy korektę, być może korektę pędzącą. – dodaje także.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, gdyby nastąpiły wzrosty przy większej aktywności inwestorów, to można by oczekiwać powrotu wzrostów. Martwiące jest jednak to, że na tych falach spadkowych ta strona podażowa przejmuje kontrolę, więc musi pojawić się jakaś pozytywna informacja, aby mogło o znów ruszyć górę.

Na razie rynek dyskontuje jednak zwiększone ryzyko. Ważne będą więc raporty sprzedażowe i to jaką sprzedaż wykaże w nich spółka. Jak dodaje Marcin Tuszkiewicz, sprzedaż powinna rosnąc w obecej sytuacji w IV kw. 2021 i I kw. 2022.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Akcje wyceniane na 52 zł

W trakcie piątkowych notowań Jastrzębska Spółka Węglowa notuje nieznaczny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie 0,43%, co oznacza wzrost o 0,22 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 51,60 zł. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc spółkę na równo 51,82 zł.

Pędząca korekta na JSW. Spółka ma szanse na powrót optymizmu? Komentuje Marcin Tuszkiewicz
Notowania JSW w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

JSW od początku listopada 2020, kiedy to zapoczątkowana została hossa „Bidena-Pfizera”, zanotowało prawdziwy wystrzał swojej giełdowej wyceny. W tym czasie cena pojedynczego waloru ten górniczej spółki wzrosła z ok. 15 zł (końcem października) do ponad 56 zł na zamknięciu sesji z 15 września. Przekłada się więc to na ponad 3-krotny wzrost wyceny.

Następnie na notowaniach spółki widoczna była korekta, która zniosła wycenę poniżej 50 zł za walor na zamknięciu sesji 21 września, jednak od tamtej pory spółka po raz kolejny notuje wzrosty, dzięki którym 12 października udało jej się zamknąć z wynikiem powyżej 60 zł za walor. Od tego momentu wycena spółki znajduje się jednak w korekcie.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pkn orlen | lotos notowania | indeks dow jones | kurs akcji oncoarendi | dolar nowozelandzki euro | akcje amrest | ten square games kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here