Naga MarketsPCF Group: Zgłoszony popyt na akcje przewyższył ofertę IPOSpółka PCF Group S.A., globalnie rozpoznawalny deweloper gier z segmentu AAA, po zakończonym procesie budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych i zamknięciu zapisów na akcje w transzy inwestorów indywidualnych i transzy pracowniczej, pozyskała od inwestorów deklaracje objęcia wszystkich akcji oferowanych w IPO.

  • Cena emisyjna dla inwestorów indywidualnych wyniesie 46 PLN za akcję
  • Cena emisyjna dla instytucji 50 PLN za akcje
  • Całkowita wartość oferty publicznej spółki PCF Group S.A, przy założeniu objęcia przez inwestorów wszystkich akcji oferowanych, wyniesie ponad 203 mln PLN brutto.

People Can Fly: PCF Group podaje szczegóły emisji akcji

Ustalona została ostateczna liczba akcji oferowanych w ramach Oferty na 4.125.024, w tym: 2.062.512 akcji nowej emisji oraz 2.062.512 akcji sprzedawanych w ofercie przez dotychczasowych akcjonariuszy Spółki, z czego do inwestorów indywidualnych trafi 618.750 akcji nowej emisji, do inwestorów w transzy pracowniczej 42.297 akcji nowej emisji, natomiast inwestorom instytucjonalnym zostanie zaoferowanych 1.401.465 akcji nowej emisji oraz wszystkie akcje sprzedawane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy instytucjonalni będą zapisywać się na akcje w dniach od 7 do 9 grudnia. Przydział akcji oferowanych jest planowany do 11 grudnia.

Zarząd spółki PCF Group S.A w porozumieniu z Globalnym Koordynatorem, ustalił także:

  • ostateczną cenę akcji nowej emisji dla inwestorów indywidualnych na 46 PLN
  • ostateczną cenę akcji oferowanych dla inwestorów instytucjonalnych na 50 PLN
  • ostateczną cenę akcji nowej emisji dla inwestorów w transzy pracowniczej na poziomie 41,4 PLN za jedną akcję nowej emisji, tj. 90% ostatecznej ceny akcji nowej emisji dla inwestorów indywidualnych

Całkowita wartość oferty publicznej spółki PCF Group S.A, przy założeniu objęcia przez inwestorów wszystkich akcji oferowanych, wyniesie ponad 203 mln PLN brutto.

– Zakończyliśmy z sukcesem bardzo intensywny road show z inwestorami instytucjonalnymi. Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie spółką, w tym ze strony dużych OFE i TFI. Kilkadziesiąt odbytych spotkań potwierdziło, że inwestorów bardzo przekonała nasza strategia, która obejmuje rozwój globalnej marki People Can Fly jako jednego z wiodących, niezależnych deweloperów w branży gier wideo, tworzącego ambitne i nowatorskie gry segmentu AAA z gatunku shooter oraz gier akcji, łączących elementy RPG – mówi Sebastian Wojciechowski, prezes zarządu i większościowy akcjonariusz PCF Group S.A..

Środki z emisji zostaną przeznaczone na realizację celów strategicznych Spółki, w tym na rozbudowę istniejącego zespołu produkcyjnego we wszystkich lokalizacjach oraz pozyskanie nowych zespołów produkcyjnych, uruchomienie nowych studiów produkcyjnych lub przejęcie podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo. Ponadto po przeprowadzeniu określonych przygotowań Spółka planuje rozpoczęcie produkcji tworzonych przez People Can Fly gier w modelu „self-publishing”, tj. jako ich wydawca, w oparciu o własne IP – już istniejące lub nowo wytworzone.

– Pozytywny odbiór naszych dotychczasowych sukcesów biznesowych oraz dalszych planów rozwoju zaowocował zgłoszeniem przez inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych popytu znacznie przewyższającego dostępność oferowanych akcji, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. W efekcie cena emisyjna dla inwestorów profesjonalnych została ustalona powyżej pierwotnie założonej ceny maksymalnej, co zdarza się po raz trzeci w historii naszego rynku kapitałowego, a mimo to przewidujemy bardzo istotną redukcję w tej transzy – dodaje Wojciechowski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here