Naga MarketsPCF Group zadebiutuje na rynku głównym GPW w piątekPCF Group zadebiutuje na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w piątek, 18 grudnia, podała giełda.

“PCF Group S.A. będzie 433. spółką notowaną na głównym rynku oraz 5 debiutem na tym rynku w 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
PCF Group przeznaczy środki z emisji na realizację celów strategicznych

Całkowita wartość oferty publicznej PCF Group to ponad 203 mln zł brutto.

Jak podała wcześniej spółka, środki z emisji zostaną przeznaczone na realizację celów strategicznych spółki, w tym na rozbudowę istniejącego zespołu produkcyjnego we wszystkich lokalizacjach oraz pozyskanie nowych zespołów produkcyjnych, uruchomienie nowych studiów produkcyjnych lub przejęcie podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo. Ponadto po przeprowadzeniu określonych przygotowań spółka planuje rozpoczęcie produkcji tworzonych przez People Can Fly gier w modelu “self-publishing”, tj. jako ich wydawca, w oparciu o własne IP – już istniejące lub nowo wytworzone.

PCF Group jest producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter, który współpracuje z wiodącymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Grupa PCF prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Wśród gier wyprodukowanych przez People Can Fly znajdują się nagrodzone tytuły, które zdobyły uznanie graczy i mediów na całym świecie, takie jak: “Painkiller”, “Bulletstorm” oraz “Gears of War: Judgment”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here