Naga Markets

PCF Group S.A. realizuje trzecie przejęcie w tym roku i rozwija kompetencje VR Spółka podpisała umowę produkcyjno – wydawniczą z Incuvo S.A. na implementację jednej ze swoich gier na wszystkie znaczące platformy gier wirtualnej rzeczywistości i nabyła, od estońskiej spółki OÜ Blite Fund, pakiet kontrolny akcji katowickiej spółki.

PCF Group S.A. podpisała umowę produkcyjno – wydawniczą z Incuvo S.A.

Incuvo S.A. zrealizuje więc nowy projekt już w ramach grupy People Can Fly. Będzie on
w całości finansowany przez PCF Group S.A. Premiera gry planowana jest do końca 2023 r.Incuvo to studio, które specjalizuje się w produkcji gier na platformy wirtualnej rzeczywistości.

Spółka, zarządzana przez Andrzeja Wychowańca i Radomira Kucharskiego, powstała w 2012 roku, a od stycznia 2021 r. jest notowana na NewConnect. Ma na swoim koncie edycje VR gier z katalogu Bloober Team, „Layers of Fear” oraz „Blair Witch”. Aktualnie pracuje nad VR-ową wersją gry „Green Hell” z portfolio studia Creepy Jar. Incuvo, podobnie jak należące do PCF Group S.A., kanadyjskie studio Game On, pozostanie niezależnym podmiotem w ramach grupy, tzn. pracującym na rzecz innych klientów z branży.

„Witam Incuvo w rodzinie PCF. Zamykamy nasz pierwszy rok na giełdzie mocnym akcentem i rozwijamy kompetencje grupy w nowym, perspektywicznym obszarze. Współpraca z Incuvo przekonała nas, że jest to partner, w którego warto zainwestować, także biorąc pod uwagę coraz bardziej różnorodne portfolio PCF” – komentuje CEO grupy, Sebastian Wojciechowski.

„Dodatkowo będziemy budować synergię pomiędzy Incuvo a naszym studiem w Chicago, które również ma bogate doświadczenie w obszarze gier wirtualnej rzeczywistości” – dodaje.

Zespół PCF Chicago (wcześniej Phosphor Games), zarządzany przez Justin’a Corcoran’a, ma na swoim koncie realizację wielu projektów VR, w tym głośnego „The Brookhaven Experiment”.

„Bardzo cieszymy się na współpracę z team’em Incuvo oraz realizację nowego projektu.” – komentuje Corcoran. „Od lat bardzo wierzymy w rozwój technologii VR i cieszmy się, że wspólnie z Incuvo, będziemy mogli realizować w niej projekty w ramach naszej grupy i budować ich sukces we współpracy z największymi partnerami na świecie” – podsumowuje szef studia People Can Fly w Chicago.

Zespół Incuvo to ponad 40 specjalistów, pasjonatów gier komputerowych i nowych technologii. Dołączenie Incuvo do grupy PCF oznacza, że People Can Fly zatrudnia już ponad 490 osób na całym świecie.

„To ważny dzień w rozwoju Incuvo – dołączamy do silnego, giełdowego gracza, który podziela naszą VR-ową pasję. Będziemy realizować ją w ramach wspólnych projektów, ale także promując i oferując rozwiązania VR na rynku globalnym” – podsumowuje Andrzej Wychowaniec, CEO Incuvo.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje kurs | korona islandzka pln | famur kurs akcji | Dolar nowozelandzki kurs | giełda livechat | livechat akcje notowania | kur euro |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here