PCF Group podtrzymuje plany dotyczące kolejnych przejęćWarszawa, 30.09.2021 (ISBnews) – PCF Group podtrzymuje plany dotyczące kolejnych przejęć i wskazuje na wolne środki w kwocie 150 mln zł, które zanotowała na koniec czerwca tego roku, poinformował prezes Sebastian Wojciechowski.

„W ostatnim czasie dokonaliśmy dwóch przejęć, o których już informowaliśmy. Dalej chcemy przejmować inne podmioty, czy zespoły deweloperskie. Mamy 150 mln zł wolnych środków na koniec czerwca tego roku, środków, które możemy przekazać na te cele. Mając takie środki nie myślimy o pozyskaniu dodatkowego finansowania, a jeśli coś większego się pojawi, to wtedy się zastanowimy” – powiedział Wojciechowski podczas wideokonferencji.Dodał, że nie może ujawnić żadnych szczegółów dotyczących przejęć, dopóki ewentualne negocjacje nie zostaną zakończone.

Prezes zwrócił także, uwagę, że niedawno spółka ogłosiła aktualizację strategii, która m.in. zakłada możliwość rozwojów w obszarze produkcji gier z segmentu AA z jakością porównywalną z grami z segmentu Triple-A, a także eksplorację w nowych gatunkach gier.

„Na razie w tych obszarach nie dzieje się wiele. To wszystko ma spowodować, że osiągniemy pozycję jednego z czołowych, niezależnych studiów deweloperskich na świecie. Chcemy także od roku 2024 wydawać corocznie jedną grę wyprodukowaną przez nas w modelu pracy z wydawcą lub w modelu self-publishing. Chcemy, żeby gracze mieli corocznie jeden debiut gry od PCF” – podkreślił prezes.

Dodał, że aktualny stan zatrudnienia w grupie to 420 pracowników, w tym 120 zatrudnionych w Ameryce Północnej.

„Pracujemy także nad nowym IP, głównie realizowany przez zespoły w Ameryce Północnej. Oczywiście, pracujemy również nad nowymi koncepcjami” – dodał Wojciechowski.

Dyrektor finansowy Michał Sokal zwrócił uwagę, że w bilansie spółki pojawiła się nowa pozycja „prace rozwojowe w trakcie wytwarzania” z kwotą 5,6 mln zł. „Środki te dotyczyły m.in. prac nad naszym nowym IP” – dodał Sokal.

invest

Przedstawiciele spółki ujawnili także, że planowany jest „znaczący” upgrade gry „Outriders”, ale bez podania dokładnego terminu. „Na razie możemy jedynie powiedzieć, że planowany jest taki upgrade” – powiedział prezes.

PCF Group jest producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter, który współpracuje z wiodącymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Grupa PCF prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Spółka zadebiutowała na GPW w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji pgnig | dax 30 prognoza | polenergia akcje opinie | forex kursy walut | kurs akcji kernel | giełda allegro | asseco akcje kupno |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here