Naga Markets

PCF Group nie wyklucza, że projekty mogą przejść do fazy produkcyjnej jeszcze w tym rokuWarszawa, 30.09.2022 (ISBnews) – PCF Group przewiduje, że aktualne projekty w fazie preprodykcyjnej będą bardzo blisko lub nawet mogą przejść do fazy produkcyjnej do końca tego roku, poinformował prezes Sebastian Wojciechowski.

“Będą bardzo blisko, a może nawet faktycznie wejdą [w fazę produkcyjną]” – powiedział Wojciechowski podczas wideokonferencji, odpowiadając na pytanie, czy przynajmniej część z projektów wejdzie w fazę produkcyjną do końca tego roku.

Będący w preprodukcji “Projekt Dagger” to jeden z siedmiu projektów realizowanych obecnie przez People Can Fly. Trwają również prace nad “Gemini” – nowym projektem dla Square Enix, “Bifrost” oraz “Victoria” – grami przeznaczonymi do wydania w modelu self-publishing, projektem w fazie koncepcyjnej – “Red”, jak również dwoma projektami opartymi o technologię VR – “Green Hell VR” oraz nowym projektem będącym adaptacją VR jednego z IP z portfolio grupy.

Strategia PCF Group zakłada, że począwszy od 2024 roku spółka będzie udostępniać co najmniej jedną premierę rocznie, co dotyczy zarówno projektów z wydawcami, jak i tych tworzonych w modelu self-publishing. Firma zakłada również dodanie do portfolio produkcji z rodzaju “compact AAA” – gier z mniejszym zakresem i budżetem, ale jakością porównywalną z tytułami AAA.

PCF Group jest producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter, który współpracuje z wiodącymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Grupa PCF prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Spółka zadebiutowała na GPW w 2020 r.

(ISBnews)

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKonsorcjum Mirbudu ma umowę na odcinek drogi S6 k/Koszalina za 657,9 mln zł
Następny artykułRopa naftowa – cofnięcie do 80 USD
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here