Naga Markets

PCF Group nabyło pakiet kontrolny akcji IncuvoWarszawa, 14.12.2021 (ISBnews) – PCF Group podpisało umowę nabycia od estońskiej spółki OÜ Blite Fund 7 143 900 akcji spółki Incuvo stanowiących łącznie 50,01% kapitału oraz głosów na walnym zgromadzeniu. Cena nabycia akcji wyniosła 19 995 776 zł z opcją dodatkowej płatności nie wyższej niż 11,59 mln zł.

Zgodnie z umową sprzedaży akcji cena nabycia akcji wyniosła 19 995 776 zł, przy czym sprzedającemu przysługuje dodatkowa płatność od spółki tytułem podwyższenia ceny sprzedaży, do wysokości obliczonej zgodnie z formułą określoną w umowie sprzedaży akcji. Wysokość dodatkowej płatności jest uzależniona od (i) wysokości zysku (tj. wpływów pomniejszonych m.in. o koszty produkcji i prowizje platform) osiągniętego przez grę wideo “Green Hell VR”, której producentem i wydawcą jest Incuvo, w określonym w umowie sprzedaży akcji okresie referencyjnym oraz (ii) oceny gry według serwisu Metacritic. Maksymalna wysokość dodatkowej płatności nie przekroczy 11 595 725 zł, podano.“Zamykamy nasz pierwszy rok na giełdzie mocnym akcentem i rozwijamy kompetencje grupy w nowym, perspektywicznym obszarze. Współpraca z Incuvo przekonała nas, że jest to partner, w którego warto zainwestować, także biorąc pod uwagę coraz bardziej różnorodne portfolio PCF. Dodatkowo będziemy budować synergię pomiędzy Incuvo a naszym studiem w Chicago, które również ma bogate doświadczenie w obszarze gier wirtualnej rzeczywistości” – powiedział CEO grupy Sebastian Wojciechowski, cytowany w komunikacie.

Zespół PCF Chicago (wcześniej Phosphor Games), zarządzany przez Justina Corcorana, ma na swoim koncie realizację wielu projektów VR, w tym “The Brookhaven Experiment”, wskazano również.

Transakcja oznacza, że Incuvo S.A. zrealizuje nowy projekt już w ramach grupy People Can Fly. Będzie on w całości finansowany przez PCF Group S.A. Premiera gry planowana jest do końca 2023 r.

Zespół Incuvo to ponad 40 specjalistów, pasjonatów gier komputerowych i nowych technologii. Dołączenie Incuvo do grupy PCF oznacza, że People Can Fly zatrudnia już ponad 490 osób na całym świecie, podano także.

Incuvo specjalizuje się w produkcji gier na platformy wirtualnej rzeczywistości (Virtual Reality, VR) oraz tworzeniem portów tytułów podmiotów trzecich na platformy VR. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w styczniu 2021 r.

PCF Group jest producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter, który współpracuje z wiodącymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Grupa PCF prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Spółka zadebiutowała na GPW w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnige akcje | akcje pgnig forum | kurs dolara amerykańskiego | kurs dol | kurs rubla kantor | celon notowania | pko gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here