Naga Markets


Podstawowym obszarem działalności PCC Rokita jest produkcja i handel wyrobami chemicznymi, które wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle tworzyw sztucznych oraz w segmencie chemii przemysłowej, przemyśle budowlanym i tekstylnym.

Źródło: xStation 5

Spółka notuje bardzo słaby rok, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi latami. Od początku roku kurs poruszał się w konsolidacji, a od maja wyraźnie spada. Z ostatniego raportu półrocznego dowiadujemy się, że spółka ma dobre wyniki. Przychody wzrosły o niemal 14%, wynik EBITDA wzrósł o ponad 30%, a zysk netto był wyższy o 44%. Sądząc po samych wynikach, cały 2018 rok może być udany, można więc spodziewać się kolejnej dobrej dywidendy. Tu zaczynają się negatywne aspekty czyli właśnie kapitał potrzeby na dywidendę, spore inwestycje. Generuje to spore zapotrzebowanie na gotówkę. Stąd też częste emisje obligacji, a więc wzrost zadłużenia. Ciężko jednak oceniać aby poziom długu był zagrożeniem dla dobrej kondycji firmy. Mimo dobrych wyników notowania spadają. Wydaje się, że duża w tym zasługa otoczenia czyli słabości całego rynku. Nie można także zapominać o wcześniejszych latach nieprzerwanych wzrostów, korekta większych rozmiarów musiał w końcu nadejść. Wydaje się jednak, że jest to na tyle stabilna spółka, że taniejące akcje można traktować jako okazję inwestycyjną. Spoglądając na wykres, trudno szukać przyczyn aby nagle trend trwający od kwietnia się odwrócił. Cena może więc zmierzać nadal na południe do najbliższego wsparcia w rejonie 80 zł.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: GBP/CAD – od marca w kanale spadkowym
Następny artykułSEC wypłaca sygnalistom kolejne $4 miliony
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here