Naga MarketsPCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu.

pcc rokita
źródło xStation 5

Spółka traci na wartości od maja już około 30%. Nie jest to dużo jak na tle wcześniejszych, wieloletnich wzrostów, a także na tle tego co dzieje się w tym roku na szerokim rynku. Spadki przebiegają w dość łagodnym tempie przy niskich obrotach. Wydaje się więc, że jest to po prostu większa korekta. Nie widać bowiem mocnych powodów do spadków, po za czynnikami zewnętrznymi. Wyniki spółki na przestrzeni lat są bardzo stabilne, ponadto spółka w ostatnich latach wypłacała niezłą, sięgającą 7-8% dywidendę. Ostatnie wyniki za drugi kwartał pokazały, że zysk netto nieco się poprawił względem roku ubiegłego. Podobnie było z wynikiem operacyjnym oraz przychodami ze sprzedaży. Patrząc na wynik całego półrocza, także można być zadowolonym.

Orbex

Spółka wypracowała w tym czasie 108,1 mln zł zysku netto, a przed rokiem było to nieco ponad 75 mln zł. Udało się poprawić także przychody ze sprzedaży. Już jutro poznamy raport za trzeci kwartał. W ubiegłym roku okres ten był najsłabszy pod względem zysku netto, jeżeli więc nie będzie pozytywnego zaskoczenia, korekta prawdopodobnie będzie kontynuowana. W ostatnim czasie spółka otrzymała dwie rekomendacje z cenami docelowymi przy 88,40 zł oraz 135 zł. W obu przypadkach cena docelowa została obniżona. Patrząc na wykres, widać że cena znajduje się na wsparciu okolic 80-82 zł. Jeżeli wyniki nie będą złe, wydaje się, że kurs mógłby odbić w kierunku dobrze respektowanej linii trendu.

Czytaj także: Poranny przegląd rynków – Idea Bank, Altus, Orzeł Biały

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here