Naga MarketsPCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu.

rokita
źródło xStation 5

Notowania spółki przebiegały w bardzo emocjonujący sposób podczas czwartkowej, odznaczającej się wyższymi obrotami sesji. Początek to mocny spadek kursu, a kolejne godziny to próba odrabiania strat. Argumentem dla strony podażowej był raport z wynikami za pierwszy kwartał. Spółka negatywnie zaskoczyła, gdyż zysk netto w tym okresie wyniósł tylko niecałe 38 mln zł wobec niemal 64 mln zł przed rokiem. Był to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zdaniem spółki spadek zysku netto o 41% to wynik wyższego podatku dochodowego. Zysk operacyjny wyniósł 60,51 mln zł wobec 70,7 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 384,12 mln zł wobec 362,37 mln zł rok wcześniej. Na wykresie tygodniowym widać próbę obrony dołka z listopada. Jest to kluczowe wsparcie i jeżeli upadnie, cena może spaść do okolic 70 zł.

Zobacz również: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej.

ferro
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały o niespełna 1% podczas wczorajszej sesji, a obroty były na bardzo niskim poziomie. Reakcja rynku nie pojawiła się mimo publikacji raportu z wynikami za pierwszy kwartał. Z raportu wynika, że spółka wypracowała od początku roku 13 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 13,37 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 17,5 mln zł wobec 15,53 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,44 mln zł wobec 99,28 mln zł rok wcześniej. Wykres tygodniowy wygląda nieciekawie i wskazuje na trwającą, bardzo rozbudowaną korektę w szerszej tendencji wzrostowej. Dokładnie respektowana jest linia bessy, od której trwa odbicie w dół. Jeżeli cena wybije poziom 13 zł, może dojść do dalszych spadków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here