Naga MarketsPCC Rokita [PCR], Comarch [CMR] – Gorące spółki dniaChemiczna spółka otrzymała wczoraj nową rekomendację. W raporcie DM BOŚ PCC Rokita została wyceniona na poziomie 65 zł, jednocześnie analitycy zalecili kupno jej akcji. Taka wycena znajduje się sporo powyżej tegorocznych maksimów. Powodem wyższej wyceny ma być prognoza wzrostu wyników w najbliższych 2 latach. Pozytywnie zaskakuje sprzedaż w segmencie polioli oraz chloru, a ostatnie wyniki są lepsze niż prognozy analityków dotyczących tych segmentów działalności.

  • PCC Rokita poprawi wyniki w kolejnych latach – prognoza DM BOŚ
  • Spółka wyceniona na 65 zł
  • Comarch z ceną docelową przy 240,70 zł

W raporcie wskazano także na spodziewana poprawę wyników. W tym roku całkowita sprzedaż ma sięgnąć 1,42 mld zł, a w przyszłym 1,53 mld zł. Podobnie ma rosnąć zysk EBITDA do 279,4 mln zł w tym roku, 2873 mln zł w przyszłym roku i 300 mln zł w 2022 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
PCC Rokita z wyraźnym odbiciem

Analitycy prognozują także wzrost zysku netto z 84,6 mln zł w 2020 r. do 106,1 mln zł w 2021 r. i 119,8 mln zł w 2022 r. Warto dodać, że ostatnie lata przyniosły ogromny spadek notowań. Obecnie respektowane jest wsparcie w rejonie 42 zł, skąd zaczyna się kolejne odbicie.

pcc rokita


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Comarch broni wsparcia

Wyższą rekomendację otrzymał wczoraj także lider rynku IT firma Comarch. Haitong Bank podwyższył cenę docelową do 240,7 zł z 239,7 zł poprzednio, zachowując rekomendację “kupuj”. Jest to poziom wyższy od tegorocznych maksimów. Na razie jednak kurs spółki broni wsparcia przy 196 zł. Całkowita korekta nie jest głęboka i sięga zaledwie 15% co na tle szerokiego rynku jest dobrym wynikiem.

W ocenie autorów raportu, do mocnych stron spółki należą dywersyfikacja produktowa, branżowa i regionalna, pierwsze referencje w technologii 5G, dobra historia kontraktów w segmencie telekomunikacyjnym oraz znacząca baza klientów z sektora SME, która pozwala na dosprzedaż (cross-sell) nowych produktów online. W raporcie przypomniano, że ZUS ogłosił wart 493,3 mln zł netto przetarg na 4-letnią konserwację i rozwój swojego systemu komputerowego KSI, a obecny 4-letni kontrakt na utrzymanie KSI obsługiwany przez Comarch i Asseco Poland, jest wart 350 mln zł i wygasa za ok. dwa lata.

comarch

Analitycy Haitong Banku oczekują, że Comarch odnotuje w trzecim kwartale 2020 r. przychody w wysokości 374 mln zł (wzrost o %. rdr). Haitong Bank oczekuje, że EBITDA wyniesie 68 mln zł (wobec 89,8 mln zł w III kw. 2019 r. albo 65,6 mln zł po uwzględnieniu ZUS)” – dodano. Zdaniem analityków, w przyszłości głównym motorem wzrostu spółki powinna stać się telekomunikacja oparta o technologię 5G.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here