Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Podstawowym obszarem działalności operacyjnej PCC Rokita SA jest produkcja i handel wyrobami chemicznymi.

Spółka zyskała podczas środowej sesji 6,9% co postawiło ją w czołówce zyskujących walorów. Bezpośrednią przyczyną wzrostów już na otwarciu było przedstawienie wyników za 2016 rok. Te zgodnie z oczekiwaniami okazały się bardzo udane. Poprawa zysku netto, operacyjnego czy historycznie najwyższy zysk EBITDA, wywołały silną reakcję popytu. Patrząc na poprzedni dni można odnieść wrażenie, że gra pod wyniki zaczęła się już wcześniej. Od 1 marca posiadacze akcje zyskali ponad 22%. Warto dodać, że całe wybicie ma miejsce przy wysokim wolumenie, a poprzedza je rekordowo długa korekta, minimalnie przewyższająca tę z 2015 roku. Wydaje się, że mimo korekt w krótszym czasie, cena powinna rosnąć obecnie do okrągłych 100 zł. Ostatnia analiza miała miejsce 28 września.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Podstawowym obszarem działalności Emitenta jest projektowanie, wytwarzanie i dystrybucja wysokiej jakości wyrobów jubilerskich ze złota oraz z kamieni szlachetnych.

Notowaniom spółki towarzyszyła podczas wczorajszej sesji totalna panika. Przy najwyższym wolumenie w historii, doszło do największej jednodniowej przeceny. Spadki osiągnęły poziom niemal 40%. Problemy spółki rozpoczęły się na początku lutego, kiedy w transakcjach pakietowych właściciela zmieniło ponad 13,5% akcji. Po wtorkowej sesji podano informację o mocnym spadku przychodów ze sprzedaży w styczniu. Nie była to jednak informacja takiego kalibru, który mógłby wywołać aż tak dużą panikę. Tym bardziej, że nieco wcześniej wypłynęły, wstępne szacunki za ubiegły rok, które wyglądały całkiem nieźle. Wczoraj ożyła dyskusja na temat tego co się wydarzyło na największej polskojęzycznej grupie giełdowej na Facebooku. Nie są to informacje potwierdzone, aczkolwiek w rozmowach przewija się temat problemów z podatkiem VAT. Czas pokaże czy te informacje się potwierdzą. Wykres tygodniowy pokazuje, że najbliższe wsparcie mamy przy 12,80 zł, a kolejne już w rejonie okrągłych 10 zł. Ciężko jednak stwierdzić czy znajdą się chętni do kupna akcji po wczorajszej wyprzedaży, wydaje się, że dobrym krokiem ze strony spółki byłoby zabranie głosu i uspokojenie nastrojów.

 

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here